Latvijas Radio tiešraides no „Rīga 2014 saulgriežiem”

Latvijas Radio tiešraides no „Rīga 2014 saulgriežiem”
Mārtiņš Otto, Rīga 2014
18-06-2014 A+ A-
Vasaras saulgriežos – 21. jūnijā – divās tiešraidēs stundas garumā plkst. 11.05 un 13.05 Latvijas Radio 1 (LR1) raidījuma „Kultūras rondo” komanda viesosies Mežaparkā pasākumā „Rīga 2014 saulgrieži”.

Raidījuma vadītāji Ingvilda Strautmane, Zigfrīds Muktupāvels un žurnālistes Laima Slava un Ruta Rikše tiksies ar „Pasaules saulgriežu festivāla” folkloras kopām un „Rīgas saulgriežu gadatirgus” meistariem, kā arī baudīs pirts priekus „Līgo pirts festivālā”.

Pasākuma apmeklētāji ir aicināti Mežaparkā satikt arī „Kultūras rondo” komandu, apmeklējot Latvijas Radio telti pie „Pasaules saulgriežu festivāla” skatuves.

Jau ziņots, ka „Rīga 2014 saulgrieži” Mežaparkā tiks svinēti divu dienu garumā – 21. un 22. jūnijā piedāvājot gan amatnieku tirgu, gan pirts festivālu, pasaules saulgriežu noskaņas un alus baudīšanu, kā arī vērienīgu deju uzvedumu „Lec, saulīte!” un nakts balli „Rīga griežas dejā” 22. jūnijā. Par programmu vairāk lasi šeit!

Ieskandinot gaidāmos svētkus, šonedēļ un svētku dienās Latvijas Radio (LR) piedāvās arī citus raidījumus un tiešraides par Līgo un Jāņu tematiku.

Katru darba dienu līdz 20. jūnijam plkst. 12.30 LR1 ir klausāms raidījums „Laikarata riti līgo”, kur tā vadītāja Iveta Medene kopā ar Agnesi Bērziņu un Reini Druvieti līgos un runās par Jāņu svinēšanas, zīlēšanas un saules sagaidīšanas tradīcijām. Piektdien, 20. jūnijā, plkst. 9.05 raidījumā „Kā labāk dzīvot” Latvijas Radio korespondenti apmeklēs Zāļu tirgu Doma laukumā. Jāņa mātes lomā iejutīsies Daina Jāņkalne un tiešraidē sarunāsies ar tirdziņa dalībniekiem un apmeklētājiem, skaidrojot, kā radīt svētku noskaņu ne vien apkārtējā vidē, bet arī cilvēku domās un sirdīs.

Aizsākot šo nedēļas nogali, no 21. līdz 24. jūnijam „Radioteātra” laikā plkst. 17.05 izskanēs Jaunā Rīgas teātra iestudējums „Latviešu stāsti”. Reālu Latvijā dzīvojošu cilvēku dzīvesstāstus stāstīs Jaunā Rīgas teātra aktieri Varis Piņķis, Liena Šmukste, Vilis Daudziņš, Ģirts Krūmiņs un Arnis Neimanis.

23. jūnijā īpaši muzikālu programmu piedāvās Latvijas Radio 2, kas šogad visus aicina uz līgošanu Madonā. Līgo koncerta tiešraidē no plkst. 21.00 izskanēs Marta Kristiana Kalniņa sacerētais „Saulgriežu dziesmu cikls”, kā arī tautas sadziedāšanās ar Latvijas estrādes leģendām Ojāru Grinbergu, Viktoru Lapčenoku, Imantu Vanzoviču, Žoržu Siksnu, Ingu Pētersonu un jaunās paaudzes dziedātājiem Madaru Celmu, Gintu Krievkalnu, Paulu Dukuri, Martu Kristianu Kalniņu, Ivo Grīsniņu-Grīsli u.c. Koncerta tiešraidi radio ēterā vadīs Velga Vītola un Roberts Ošiņš.

Latvijas Radio var klausīties arī internetā latvijasradio.lv.

0 komentāri

Komentāru nav