Top mākslas un mūzikas festivāls "RE RE Rīga"

Top  mākslas un mūzikas festivāls
Kaspars Krafts, F64
08-01-2013 A+ A-

Jaunu enerģiju savā tapšanas gaitā ieguvis vēl viens aizraujošs Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas projekts: „Re Re Rīga” – starptautisks mūsdienu mākslas un mūzikas festivāls, kurš risināsies 2013 un 2014. gada vasaras nogalē. Festivāls – tie ir pasaules mūzikas koncerti, dejas, improvizācijas teātris, performances, leļļu teātris, cirks, gleznošana, instalācijas. Projekta autori iecerējuši rīdziniekiem jaunas pieredzes un emocijas, Rīgas ielās un laukumos izspēlējot un izrādot kultūras notikumus, kurus vairāk ierasts vērot telpās.

Šis ir viens no tiem pasākumiem, kuri, gatavojoties Eiropas kultūras galvaspilsētas gadam uzsāksies, bet turpināsies arī pēc 2014. gada beigām. „Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas mērķis ir veidot paliekošas vērtības un dibināt jaunas sadarbības platformas, kas integrē Latviju Eiropas kultūras telpā, piedāvājot Latvijā mums vēl ne tik labi zināmas Eiropas kultūras tradīcijas. Ir patiess gandarījums, ka mūsu ieceri atbalsta Latvijas uzņēmēji un Rīgas  vadība,” uzsver nodibinājuma Rīga 2014 vadītāja Diāna Čivle.

Festivāls „RE RE Rīga” piedāvās augstas kvalitātes mūziku un mākslu, ko ikdienā ierasts vērot koncertzālēs, teātros un muzejos. Partneri festivāla programmas veidošanā ir lielākie Eiropas mūzikas un ielu mākslas festivāli.

Festivāls „RE RE Rīga” vienlīdz domāts kā rīdziniekiem, tā pilsētas viesiem, lai tajā piedalītos, nav vecuma vai kādu citu ierobežojumu. Par centrālo notikuma vietu izvēlēts AB dambis, bet notikumi risināsies visā pilsētā – Esplanādē, Vērmanes dārzā, Bastejkalnā, Vecrīgā, Spīķeros, māju pagalmos.

Projekta atbalstam nodibinājums Rīga 2014, Rīgas dome, būvuzņēmums Re&Re un projekta veidotāji 8. janvārī parakstīja vienošanos par sadarbību un šī festivāla rīkošanu 2013. un 2014. gadā Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmas ietvaros.

0 komentāri

Komentāru nav