Esplanādē un Mežaparkā būs vides objekti „Nenorunātās tikšanās”

Esplanādē un Mežaparkā būs vides objekti „Nenorunātās tikšanās”
Kaspars Garda, Rīga 2014
18-06-2014 A+ A-
Pasākuma „Rīga 2014 saulgrieži” laikā ikviens interesents varēs vienlaikus pabūt divās pasākumu norises vietās – kultūras vasarnīcā „Esplanāde 2014” un tās filiālē Mežaparkā. Šādu iespēju nodrošinās interaktīvie vides objekti „Nenorunātās tikšanās”.

„Nenorunātās tikšanās” ir divi „acs” formas vides objekti, kas aprīkoti ar ekrāniem, kamerām un skaņu aparatūru, dāvājot iespēju pasākumu apmeklētājiem redzēt citā pilsētas vietā notiekošo, kā arī savstarpēji sazināties: apsveikt svētkos, sadziedāties, sadejoties un varbūt pat iepazīties.

Projekta „Nenorunātās tikšanās” debija notika šā gada maijā kultūras vasarnīcā „Esplanāde 2014” un vienlaikus Norvēģijas pilsētā Drēbakā, sniedzot iespēju rīdziniekiem vērot Norvēģijas konstitūcijas pasludināšanas 200 gadu svinības, bet norvēģiem – saņemt apsveikumus no Rīgas.

Viens vides objekts Esplanādē atrodas visu vasaras sezonu, rādot gan iepriekš sagatavotus videomateriālus, gan nodrošinot tiešraides no dažādām pasākumu norises vietām.

„Nenorunātās tikšanās” vides objekti Mežaparkā un kultūras vasarnīcā „Esplanāde 2014” darbosies no 20. līdz 23. jūnijam no plkst. 12.00 līdz 20.14. Projekta „Nenorunātās tikšanās” idejas autors ir biedrība „I Did It”, tas īstenots ar nodibinājuma „Rīga 2014” un Norvēģijas finanšu instrumenta atbalstu.

Jau ziņots, ka 21. un 22. jūnijā Rīgā – Mežaparkā – norisināsies pasākums „Rīga 2014 saulgrieži”, kas Eiropas kultūras galvaspilsētas gadā aicina svinēt saules svētkus, izdzīvojot gan latviešu saulgriežu tradīcijas un rituālus, gan iepazīstot senas un mūsdienīgas saulgriežu tradīcijas citviet pasaulē. „Rīga 2014 saulgrieži” ietvaros Mežaparkā norisināsies deju uzvedums „Lec, saulīte!”, „Pasaules saulgriežu festivāls” ar dažādu mūziķu dalību no visas pasaules, „Pasaules alus parāde”, kurā būs iespēja degustēt dažādas vietējās un importa alus šķirnes, „Rīgas saulgriežu gadatirgus”, „Līgo pirts festivāls” un citas aizraujošas saulgriežu aktivitātes. „Rīga 2014 saulgrieži” noslēgsies ar balli, skanot dziesmām un dejām no Latvijas, Eiropas un visas pasaules.

Biļetes uz deju uzvedumu „Lec, saulīte!” iespējams iegādāties iepriekšpārdošanā „Biļešu servisa” kasēs un kultūras vasarnīcā „Esplanāde 2014”. Biļešu cena – no 10 līdz 35 eiro.

Sniedzot atbalstu šā gada nozīmīgākajiem Eiropas kultūras notikumiem Latvijā, „ERGO” kā „Rīga 2014” oficiālais apdrošināšanas partneris dāvina apdrošināšanu šim un citiem lielākajiem svētku programmas pasākumiem. „ERGO” aicina pasākuma apmeklētājus un dalībniekus uz saulgriežu pasākumiem Mežaparkā ierasties ar velosipēdiem un piedāvā iespēju atstāt tos apsargātā un apdrošinātā bezmaksas velonovietnē, kas darbosies līdz pat rītam un atradīsies pie Mežaparka estrādes.

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu veido nodibinājums „Rīga 2014” sadarbībā ar valsts, pašvaldības un nevalstiskajām kultūras organizācijām, radošajām apvienībām. Programmu finansē Rīgas dome, Kultūras ministrija un Eiropas Komisija. „Rīga 2014” programmas partneris ir „Lattelecom”, kas arī nodrošina tehnoloģisko atbalstu.

„Rīga 2014 saulgrieži” pasākumu programma pieejama šeit!

0 komentāri

Komentāru nav