„Lec, saulīte!” ģenerālmēģinājums jau piektdien

„Lec, saulīte!” ģenerālmēģinājums jau piektdien
Publicitātes foto
Jau piektdien, 20. jūnijā, skatītājiem būs iespēja apmeklēt vērienīgā deju uzveduma „Lec, saulīte!” ģenerālmēģinājumu Mežaparka Lielajā estrādē.

Ņemot vērā laika apstākļus, iesakām izvēlēties atbilstošu apģērbu. Deju uzvedumā „Lec, saulīte!” apmeklētāji netiks ielaisti ar lietussargiem.

Nedēļas nogalē Latvijā valdīs ciklonu darbība un vēsas gaisa masas. Naktīs līs mazāk, bet dienas laikā iespējams īslaicīgs lietus, gaisa temperatūra dienas laikā gaidāma +13...+17 grādu, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra prognoze.

Biļešu cena uz ģenerālmēģinājumu – 10 eiro. Biļetes uz ģenerālmēģinājumu, tāpat kā uz uzvedumiem 21. un 22. jūnijā, pieejamas „Biļešu servisa” kasēs un kultūras vasarnīcā „Esplanāde 2014”. 

Vērienīgajā uzvedumā saulgriežu stāstu izdejos vairāki tūkstoši dejotāju no Rīgas un Latvijas labākajiem deju kolektīviem, uzvedumā piedalīsies kori, solisti, „Lec, saulīte!” orķestris un folkloras kopa „Auļi”. Deju uzvedums būs skatāms pasākuma „Rīga 2014 saulgrieži” laikā, kas būs Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas gada saulgriežu kulminācijas pasākums.

Deju uzveduma „Lec, saulīte!” stāsta galvenā varone ir meitene, kas nonāk ar rituāliem, tradīcijām un dabas spēkiem saistītos svētkos. Uzvedumā caur meitenes tēlu tiks atklātas divas tematiskās līnijas – tradīcija un mīlestība.

Aplīgošana, vainagu pīšana, māju un lopu pušķošana, ugunskuru kuršana, pirtī iešana, auglības skrējiens, buršanās, papardes zieda meklēšana un vēl citas tradīcijas apvij gada visīsāko nakti. Saulgrieži ir apliecinājums nācijas vitalitātei, savu pirmsākumu un sakņu apzināšanai – tieši tāpēc uzveduma pamatā ir stāsts, ko dzirdot, redzot un izdzīvojot, ikviens uz brīdi nonāks gaismas daudzināšanas un tautas vitālo svētku rituālu pasaulē.

„Šī ir unikāla iespēja starp Dziesmu svētku gadiem pulcēt kopā labākos Latvijas dejotājus vērienīgam deju uzvedumam. Kopā ar dejotājiem un radošo grupu esam strādājuši vairākus gadus, un šobrīd man šķiet, ka rezultāts būs pārsteidzošs un neparasts. Uzvedums ir unikāls, no vēl viena aspekta raugoties, – „Lec, saulīte!” notiks saulgriežu naktī, un ceru, ka spēsim radīt maģisku un neatkārtojamu sajūtu, ko varēs izbaudīt ikviens apmeklētājs,” saka uzveduma mākslinieciskais vadītājs, Deju svētku virsvadītājs Jānis Ērglis.

Mežaparka Lielās estrādes skatītāju laukums tiks pārvērsts par Jāņu kalnu, bet skatītāji izvietosies neparasti – Dziesmu svētku kopkora vietās. Uzvedumā skanēs īpaši šim nolūkam Raimonda Tigula radīta mūzika. Uzveduma radošo grupu veido mākslinieciskais vadītājs Jānis Ērglis, režisors Elmārs Seņkovs, komponists Raimonds Tiguls, scenārija un tekstu autore Rasa Bugavičute, deju horeogrāfi Jānis Ērglis, Jānis Purviņš, Agris Daņiļevičs, scenogrāfs Reinis Suhanovs, tērpu māksliniece Evija Dāboliņa.

Jau vēstījām, ka 21. un 22. jūnijā Rīgā – Mežaparkā – norisināsies pasākums „Rīga 2014 saulgrieži”, kas Eiropas kultūras galvaspilsētas gada ietvaros aicinās svinēt saules svētkus, izdzīvojot gan latviešu saulgriežu tradīcijas un rituālus, gan iepazīstot senas un mūsdienīgas saulgriežu tradīcijas citviet pasaulē. „Rīga 2014 saulgrieži” ietvaros Mežaparkā norisināsies deju uzvedums „Lec, saulīte!”, „Pasaules saulgriežu festivāls” ar dažādu mūziķu dalību no visas pasaules, „Pasaules alus parāde”, kurā būs iespēja degustēt dažādas vietējās un importa alus šķirnes, „Rīgas saulgriežu gadatirgus”, „Līgo pirts festivāls” un citas aizraujošas saulgriežu aktivitātes. „Rīga 2014 saulgrieži” noslēgsies ar balli, skanot dziesmām un dejām no Latvijas, Eiropas un visas pasaules.

21. un 22. jūnijā, kad Mežaparkā notiks „Rīga 2014 saulgrieži”, kultūras vasarnīca „Esplanāde 2014” dosies izbraukumā un atvērs savu filiāli „Esplanāde 2014 Mežaparkā”. Līdzīgi kā Esplanādē izvietotajā informatīvajā telpā arī Mežaparka kultūras vasarnīcā būs iespējams uzzināt vairāk par gaidāmajiem un šobrīd pieejamajiem „Rīga 2014” pasākumiem, iegādāties pasākumu biļetes un suvenīrus, vienkārši labi pavadīt laiku un izmantot „Rīga 2014” partnera „Lattelecom” nodrošināto bezmaksas WiFi internetu un atpūtas zonu. „Lattelecom” bezmaksas WiFi tīkls tika atklāts 2013. gada aprīlī un šobrīd ir pieejams 3700 vietās visā Latvijā.

Sniedzot atbalstu šā gada nozīmīgākajiem Eiropas kultūras notikumiem Latvijā, „ERGO” kā „Rīga 2014” oficiālais apdrošināšanas partneris dāvina apdrošināšanu šim un citiem lielākajiem svētku programmas pasākumiem. „ERGO” aicina pasākuma apmeklētājus un dalībniekus uz saulgriežu pasākumiem Mežaparkā ierasties ar velosipēdiem un piedāvā iespēju atstāt tos apsargātā un apdrošinātā bezmaksas velonovietnē, kas darbosies līdz pat rītam un atradīsies pie Mežaparka estrādes.

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu veido nodibinājums „Rīga 2014” sadarbībā ar valsts, pašvaldības un nevalstiskajām kultūras organizācijām, radošajām apvienībām. Programmu finansē Rīgas dome, Kultūras ministrija un Eiropas Komisija. „Rīga 2014” programmas partneris ir „Lattelecom”, kas arī nodrošina tehnoloģisko atbalstu.

„Rīga 2014 saulgrieži” pasākumu programma pieejama šeit

0 komentāri

Komentāru nav