Neordināra saruna par psihedēlijas fenomenu mūzikā

Neordināra saruna par psihedēlijas fenomenu mūzikā
Publicitātes attēls
10-05-2013 A+ A-
Laikmetīgās mākslas centra (LMC) bibliotēkā ceturtdien, 16. maijā, plkst. 18.30 norisināsies sarunu vakars „Psihedēlijas stīgas mūzikā un mākslā” par psihedēlijas fenomena pirmsākumiem, spilgtākajiem pārstāvjiem un saikni ar mūsdienu mūziku, kultūras portālu „Rīga 2014” informē LMC pārstāve Elza Zīda.

Sarunu vakaru vadīs Rihards Adovičs, Rīgas Doma kora skolas skolotājs, kas savu brīvo laiku velta mūzikas pētīšanai un spēlēšanai.

Rihards Adovičs ir ieguvis maģistra grādu matemātikā Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātē, paralēli attīstot sevi arī mūzikā un spēlējot tādās grupās „Blind Fox”, „The Peace Street Duo”, „Smoking Caterpillars”, „Gadījuma sakari” un „Medieval Child”.

Psihedēlija – no sengrieķu valodas burtiskā tulkojuma „prāta manifestācija” – parasti saistāma ar pagājušā gadsimta sešdesmitajiem gadiem un Lielbritāniju, kad Anglijā, ASV un citur pasaulē plauka „puķu bērnu” kultūra.


„Psihedēlija mūzikā un mākslā ieplūda drosmīgiem, tomēr maigiem krāsu un skaņu izvirdumiem, pārkāpjot apziņas robežas un meklējot Epikūra dārzu vēsajā, atombumbas draudu ēnotajā pasaulē.”

„Tomēr mūsdienās, kad aukstā kara stindzinošā elpa nav vairs jūtama uz kakla, hipiju bērnu kultūra ar psihedēliskajiem sapņiem nav mirusi, bet gan pieņēmusi citu formu, rotaļīgi spēlējoties ar sistēmu un vispārpieņemto iekārtu. Kādas psihedēlijas stīgas atskan modernajā pasaulē? Ko „puķu bērni” ir atstājuši mantojumā mums?” lekcijas saturu ieskicē rīkotāji.

Sarunu vakars norisināsies Laikmetīgās mākslas centrā, Alberta ielā 13, 7. stāvā, izstādes „no polish” ietvaros, kas LMC Ofisa galerijā apskatāma līdz 17. maijam.

Dalība sarunu vakarābezmaksas; vietu skaitsierobežots.

0 komentāri

Komentāru nav