Pirmizrādi piedzīvos Seņkova iestudēta „Meitenes”

Pirmizrādi piedzīvos Seņkova iestudēta „Meitenes”
Gunārs Janaitis . aktrise Dace Bonāte izrādē „Meitenes”
10-05-2013 A+ A-
14. maijā Latvijas Nacionālā teātra Aktieru zālē – režisora Elmāra Seņkova iestudējuma „Meitenes” pirmizrāde. Lomās: Dace Bonāte, Lolita Cauka, Astrīda Kairiša, Lāsma Kugrēna, Līga Liepiņa, Inta Tirole, Gunta Virkava un Māra Zemdega, Martas lomā – Agate Zemniece.

Izrādē tiek stāstīts stāsts par aktrisi Annu. Vienu. Tomēr aiz Annas „maskas”  jeb tēla slēpjas visu astoņu Nacionālajā teātrī mūžu nostrādājušo aktrišu personīgā pieredze un pārdzīvotais, pašsajūta teātrī, arī attieksme pret teātra mākslu un aktiera profesijas specifiku, kas nenoliedzami atstājusi pēdas pašu aktrišu privātajā dzīvē.

No ārpuses šķiet: sarunas rit par un ap Annas dzīvi, bet patiesībā izrādes mozaīku jeb koptēlu veidos sarunu fragmenti, pārdomas, atmiņas, variācijas no konkrēto mākslinieču  – Astrīdas, Daces, Guntas, Intas, Lāsmas, LīgasLolitas un Māras – mūža. Taču skatītājam netiek atklāts, no kuras aktrises dzīves situācija ir aizgūta.

Meiteņu uzburtais stāsts var piemeklēt katru no mums, kad, risinot iedomātas problēmas, mēs cits no cita attālināmies. Nav runa par profesijas specifiku vai laika un telpas nozīmi, runa ir par pašu banālāko pasaulē – par dzīvi. Par mīlestību, nemitīgu dzīves skaistāko mirkļu atkārtotu izdzīvošanu atmiņās, neatslābstošiem centieniem mainīt pasauli, kaut varbūt mainīties vajadzētu pašam.

Cilvēka dzīve ir viena liela klišeja, un, jo tiešāk uz to arī paraugās, jo smieklīgāk kļūst. Galvenaisnebaidīties un negaidīt par daudz. Vilties taču ir tik vienkārši...

„Kādēļ šāda izrāde? Man gribējās dauzīties ar stāstu, kas ir radīts kolektīvi. Ar pirmajiem impulsiem un sižeta idejām, kas ienāca prātā. Pēc tam uz šo stāstu paskatīties no dažādiem rakursiem katra aktrise dalās ar savām personiskajām sajūtām un pieredzi,” teic izrādes režisors Elmārs Seņkovs, savukārt dramaturģe Rasa Bugavičute par izrādes ideju teic: „Uzzinot, ka būs jāstrādā ar tādām aktrisēm, no viņām gribējās, ko mācīties, saprast, uztvert, līdz no profesiju skarošajām tēmām nonācām pie dzīves patiesajām vērtībām un pārdzīvojumiem, pie īstenībasattiecībām, laimes, sāpēm u. tml. Izrādē centīsimies caur vieglām rotaļām un spēlēm runāt par būtiskomātes un bērna savstarpējām attiecībām.”

0 komentāri

Komentāru nav