„Remix” un Jēkabs Ozoliņš Viļņa Šmīdberga jubilejas koncertā

„Remix” un Jēkabs Ozoliņš Viļņa Šmīdberga jubilejas koncertā
Publicitātes foto . Komponists Vilnis Šmīdbergs
25-06-2014 A+ A-
28. jūnijā plkst. 19.00 Liepājas Latviešu biedrības namā skanēs koncerts par godu komponista un pedagoga Viļņa Šmīdberga 70 gadu jubilejai. Liepājas Simfoniskais orķestris muzicēs diriģenta Andra Veismaņa vadībā, tāpat koncertā piedalīsies kameransamblis „Altera veritas” un grupa „Remix”. Koncerta īpašais viesis – diriģents Jēkabs Ozoliņš.

Koncertā tiks atskaņoti Viļņa Šmīdberga darbi „Elēģija”, „Karuselis” un „Saucēja balss”, kā arī grupas „Remix” leģendārās kompozīcijas Viļņa Šmīdberga un Jēkaba Ozoliņa aranžējumā simfoniskam orķestrim. 

Vilnis Šmīdbergs mācījies mūzikas pamatus Ventspils mūzikas vidusskolā un absolvējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju profesora Ādolfa Skultes kompozīcijas klasē. Spēlējis ārtroka grupā „Katedrāle”, liekot pamatus latviešu rokmūzikai, un bijis klāt pie grupas „Sīpoli” tapšanas. 

Strādājis par Latvijas Radio, TV un „Telefilmas” skaņu režisoru, spēlējis Iekšlietu ministrijas Valsts policijas pūtēju orķestrī. Kopš 1992. gada mūzikas teorijas un kompozīcijas pasniedzējs Juglas mūzikas skolā. Komponējis simfoniskus, vokāli simfoniskus un kamerdarbus. Saņēmis „Lielo mūzikas balvu 2010” par „Simfoniju pūtēju orķestrim”; nominēts „Lielajai mūzikas balvai” (2009. un 2013. gadā).

Jau informējām, ka par skaistu tradīciju kļuvušais mūzikas festivāls „Liepājas vasara” šogad pārdzimis par profesionālās mākslas festivālu, piedāvājot plašu kultūras programmu visas vasaras garumā. No 28. maija līdz 30. augustam festivāla tēmas „Lielo dzintaru gaidot” ietvaros būs iespēja baudīt teātra izrādes, simfoniskos un kamermūzikas koncertus, eksperimentālas performances un mākslas izstādes.

Biļetes uz festivāla koncertiem var iegādāties visās „Biļešu paradīzes” kasēs.
Aktuālo informāciju par festivālu „Liepājas vasara” var atrast Liepājas Simfoniskā orķestra mājaslapā, kā arī festivāla mājaslapā

0 komentāri

Komentāru nav