Pārdaugavā notiks Papīra objektu festivāls

Pārdaugavā notiks Papīra objektu festivāls
Publicitātes foto
25-06-2014 A+ A-
Pārdaugavas pilsētvidē no 27. jūnija līdz 20. jūlijam notiks Papīra objektu festivāls. Tā uzmanības centrs būs Kalnciema kvartālā, kur norisināsies ne tikai papīra svētki, bet gan ar to saistītu formu, faktūru, tradīciju un ideju izpēte.

Vairums festivāla mākslinieku būs no Japānas, kuras kultūrā papīrs tiek godināts kā būvmateriāls, filozofija, estētika, emocijas un dzīvesveids. Mākslas darbi tiks izgatavoti uz vietas Rīgā un izstādīti gan Kalnciema kvartālā, gan citur Pārdaugavas pilsētvidē. Festivālā piedalīsies arī vairāki Latvijas papīra meistari, ļaujot ikvienam izmēģināt papīra tapšanas mistisko procesu.

Papīra objektu festivāla atklāšana notiks Kalnciema kvartālā 27. jūnijā. Kalnciema kvartāla galerijā būs iespēja vērot japāņu mākslinieces, kuras tikko būs iesākušas intensīvu divu nedēļu garu darbu, gatavojot simtiem salocītu papīra elementu, no kuriem tiks veidotas liela izmēra instalācijas. Cita mākslinieku komanda veiks pētniecisku darbu un aptaujās klātesošos, lai ievāktu materiālus instalācijai, kuras pamatā būs Kalnciema kvartāla apmeklētāju un pārdaugaviešu liecības. Atklāšanai sekos programma ar lekcijām, darbnīcām un jaunu objektu „dzimšanu” trīs nedēļu garumā.

Papīra objektu festivālā piedalīsies mākslinieki no Japānas: Tomomi Hajasi (Tomomi Hayashi), Kaori Kato (Kaori Kato), Riosuke Kondo (Ryosuke Kondoh) & Irmaks Kanevi (Irmak Canevi, Turcija), Kumiko Mizuno (Kumiko Mizuno), Narumi Jamasaki (Narumi Yamasaki), Tsugo Janai (Tsuguo Yanai), Kazuhiro Jajima (Kazuhiro Yajima), Jasako Vatanabe (Yasuko Watanabe), Tengjo Kura (Tengyo Kura). Programmā iekļautas arī papīra meistarošanas darbnīcas: [SenS] (papīrs no zāles, salmiem un kaņepēm) un mākslinieces Ilzes Dilānes papīra darbnīca.

Šis Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmas festivāls tapis sadarbībā ar Eiropas Savienības-Japānas festivālu komiteju (EU-Japan Fest Japan Commitee), un tā programmu papildinās arī neparastas japāņu mākslinieku lekcijas un plašai publikai pieejamas darbnīcas.

Festivāla noslēgums plānots kā vērienīgas svinības kopā ar kartona māksliniekiem „Cardboardia” no Krievijas. Papildu informācija: festivāla mājaslapā.

0 komentāri

Komentāru nav