Žaņa Lipkes memoriālā atklās izstādi „Ūdens malas”

Žaņa Lipkes memoriālā atklās izstādi „Ūdens malas”
Publicitātes attēls
Žaņa Lipkes memoriālā 2. jūlijā plkst. 17.00 tiks atklāta izstāde „Ūdens malas” , kurā caur dažādu autoru foto un mākslas darbiem tiks apspēlēta ūdens un ūdenstilpņu tematika, „Rīga 2014” kultūras portālu informē muzeja pārstāvji.

Izstādē būs aplūkojamas vēsturiskās fotogrāfijas no muzeja krājuma, Rolanda Krutova melnbaltās fotogrāfijas un Antras Augustinovičas šķiedras mākslas darbi.

Ķīpsala, kur atrodas muzejs, iezīmē tiltu starp dažādiem laikiem – vienojot Lipkes ģimenes ikdienas epizodes ar Daugavas piekrasti Rīgā šodien. Vēsturiskajam skatījumam pievienojas poētiskais – ūdens dabu mākslinieki pētījuši gan ģeogrāfiski – Rolanda Krutova gadījumā ceļojot un fiksējot Latvijas un Eiropas ūdens malas, gan reflektējot par ūdeni kā mistisku substanci Antras Augustinovičas vibrējošajos darbos, kas izpildīti īpašā autortehnikā.

Žaņa Lipkes memoriāls atrodas Ķīpsalā, Mazajā Balasta dambī 8. Izstāde „Ūdens malas” aplūkojama līdz 20. septembrim.

Atgādinām, ka „Rīga 2014” programmas tematiskajā līnijā iekļauts vairāku pasākumu kopums, kas veltīts Žanim Lipkem un viņa ģimenei. 3. jūlijā orķestris „Kremerata Baltica” Gidona Krēmera vadībā atskaņos īpaši projektam „Balsis no tumsas jeb Žaņa Lipkes riņķa kvadratūra” rakstīto Artura Maskata opusu „Pusnakts Rīgā”, tiks izdota grāmata bērniem „Puika ar suni. Stāsts par nosargātu noslēpumu”, bet septembrī muzejā triks atklāta izstāde „Pagrīdes Rīga” par slēpšanās vietām Rīgā 20. gadsimtā, kā arī būs iespēja doties ekskursijā pa šīm slēpšanās vietām vēsturnieka Gustava Strengas pavadībā.

0 komentāri

Komentāru nav