„Latvian Voices” aicina uz koncertu Rīgas Domā

„Latvian Voices” aicina uz koncertu Rīgas Domā
Rīga 2014
13-05-2013 A+ A-
28. maijā plkst. 19.00 Rīgas Domā izskanēs Latvijas vokālās grupas „Latvian Voices” koncertprogramma „Rūtoj...”. Koncerta īpašā viešņa būs koklētāja Laima Jansone, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja grupas pārstāves.

Jau ziņots, ka šovasar „Latvian Voices” piedalīsies vairākos prestižos Eiropas mūzikas festivālos, bet pirms tūres skaisto balsu īpašnieces uzstāsies Rīgas Domā kopā ar koklētāju Laimu Jansoni.

„Tautasdziesma ir latviešu tautas lielākais kultūrvēsturiskais mantojums un vērtība, kas iedvesmojusi grupu „Latvian Voices” aranžēt tautas melodijas, arī komponēt oriģināldziesmas ar tautas vārdiem. Apvienojot klasisko ar tradicionālo tautas dziedāšanu, arī mūsdienu popmūzikas un džeza mūzikas intonācijas, vokālā grupa ir izveidojusi sev raksturīgu dziedāšanas stilu un manieri, kas tiek papildināta ar horeogrāfiju un telpas akustiskajām iespējām,” norāda „Latvian Voices” dalībnieces.

Koncertā tiks pirmatskaņota arī Lauras Jēkabsones „Etnosas Mesa”, kuras skanējumu papildinās Laimas Jansones kokles spēles improvizācija, body percussion un horeogrāfija.

Visi ienākumi tiks ziedoti Rīgas Doma jaunās vitrāžas „Ar degsmi par brīvu Latvijuizveidei.

Jāpiebilst, ka vokālās grupas „Latvian Voices” dalībnieces, kuras 2012. gadā kļuva par Pasaules koru olimpiādes čempionēm, piekritušas kļūt arī par Rīgas kā 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas un arī 2014. gada Pasaules koru olimpiādes muzikālo simbolu. Tādēļ vokālā grupa aktīvi piedalīsies gaidāmā pasākuma veidošanā un popularizēšanā Latvijā un ārzemēs, kā arī iesaistīsies kultūras galvaspilsētas aktivitātēs 2014. gadā.

Biļetes uz koncertu var iegādāties Rīgas Doma kasē un www.eKase.lv.

Biļešu cena – Ls 7, studentiem, skolēniem un pensionāriem – Ls 5. Bērniem līdz septiņu gadu vecumam ieeja koncertā bez maksas.

0 komentāri

Komentāru nav