Vēl atlikušas biļetes uz koncerta „Dzimuši Rīgā” ģenerālmēģinājumu

Vēl atlikušas biļetes uz koncerta „Dzimuši Rīgā” ģenerālmēģinājumu
Mārtiņš Otto, Rīga 2014 . Koncertam „Dzimuši Rīgā” pie LNO top īpaša skatuve
Lielās intereses dēļ tiek pārdotas biļetes uz vienu no krāšņākajiem Eiropas kultūras galvaspilsētas koncertiem – „Dzimuši Rīgā” ģenerālmēģinājumu, kas notiks šo sestdien, 5. jūlijā, plkst. 22.00 pie Latvijas Nacionālās operas uz īpaši izveidotas brīvdabas skatuves.

Biļešu cena koncerta „Dzimuši Rīgā” ģenerālmēģinājumam ir no 10 līdz 30 eiro. Biļetes nopērkamas „Biļešu servisa” kasēs, „Rīga 2014” kultūras vasarnīcā „Esplanāde 2014”, internetā un īpaši izveidotā koncerta kasē pie operas skvēra (no Brīvības pieminekļa puses). Kases darba laiks 4., 5., 6. jūlijā no plkst. 11.00 līdz 23.00. Koncerts „Dzimuši Rīgā” būs vienā daļā, ilgums – divas stundas.
 
Koncertā uzstāsies Maija Kovaļevska, Inese Galante, Aleksandrs Antoņenko, Egils Siliņš, Miša Maiskis, Ksenija Sidorova, Baiba Skride, Iveta Apkalna, Vestards Šimkus, Raimonds Pauls, Daniils Bulajevs un Laima Jansone, kā arī Latvijas Radio koris, Valsts akadēmiskais koris „Latvija” un diriģents Māris Sirmais, kamerorķestris „Kremerata Baltica” un īpaši šim projektam izveidots orķestris, kurā apvienojušies mūziķi, kuri pašlaik spēlē ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas orķestros. Orķestri diriģēs Andris Poga un Māris Sirmais. Koncerta „Dzimuši Rīgā” idejas autore ir Daina Markova, režisors – Dāvis Sīmanis, scenogrāfs – Aigars Ozoliņš.   
 
Koncerta „Dzimuši Rīgā” programma aptver plašu mūzikas un mūziķu spektru, vienkopus prezentējot izcilāko Latvijā radīto mūziku un slavenākos Rīgā dzimušos mūziķus – folklora, koris, simfoniskā mūzika, spožākie instrumentālisti un mūsu izcilās operzvaigznes. Koncertā skanēs R. Vāgnera, P. Čaikovska, Dž. Verdi, Dž. Pučinī, A. Maskata, G. Pelēča un daudzu citu izcilu Latvijas un pasaules komponistu skaņdarbi.
 
6. jūlija koncerts „Dzimuši Rīgā” tiešraidē būs skatāms kultūras portālā „Rīga 2014”, kā arī tiks pārraidīts arī Eiroradio dalībvalstīs Čehijā, Spānijā, Grieķijā, Polijā, Lietuvā, Igaunijā un citviet. Savukārt Latvijā koncerta „Dzimuši Rīgā” tiešraidi plkst. 22.00 varēs klausīties arī Latvijas Radio 1 un Latvijas Radio 3 – „Klasika”. Pirms koncerta plkst. 21.35 izskanēs sarunas ar koncerta dalībniekiem un tā veidotājiem.

Abos koncerta vakaros gaidāmi saulaini un silti laikapstākļi, jo, sākot ar piektdienu, gaisa temperatūra strauji paaugstināsies un nokrišņi pakāpeniski mitēsies, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra prognozes. Nedēļas nogalē dienas laikā gaiss iesils līdz +23...+28°, un arī naktīs temperatūra nebūs zemāka par +13...+18°. Organizatori atgādina, ka pasākuma teritorijā ienest lietussargus būs aizliegts.

Oficiālais „Rīga 2014” saldējums „Ekselence” – mūsdienu Latvijas virtuves vērtību un Rīgas gardēžu kultūras vārda nesējs – aicina iepazīt latviešu skatuves izcilības koncertā „Dzimuši Rīgā”. Visus šā notikuma apmeklētājus „Ekselence” lutinās ar ekselentiem saldējuma desertiem.
 
Saldumu fabrika „Laima” ir notikuma atbalstītājs, lai atvērtajā pasaulē skanošās, mirdzošās Latvijas nacionālās kultūras vērtības varētu skatīt „Rīga 2014” ietvaros. Notikums ļaus tā dalībniekiem izjust dzimto valsti, bet mums visiem apzināties, cik kultūrbagāti esam. Savukārt „ERGO” kā Eiropas kultūras galvaspilsētas pasākumu oficiālais apdrošinātājs „Dzimuši Rīgā” koncertam dāvā pasākumu nepārtrauktības apdrošināšanu. Tā ir Latvijā unikāla polise, kas bez bažām, piemēram, par nepiemērotiem laikapstākļiem vai jebkādiem citiem nejaušiem iemesliem apmeklētājiem, dalībniekiem un organizatoriem ļauj justies droši par ieguldīto, lai pilnvērtīgi izbaudītu šo grandiozo notikumu.
 
Mūziķu pārvadāšanu nodrošinās „Rīga 2014” oficiālie automobiļi „Audi” un „Volkswagen”.
 
„Rīga 2014” programmas partneris ir „Lattelecom”, kas nodrošina pasākumu tehnoloģisko atbalstu, tostarp bezmaksas WiFi. Tehnoloģijas palīdz iepazīstināt plašu publiku ar kultūras vērtībām, kā arī veicina ikviena interesenta iesaisti unikālos kultūras dzīves notikumos. Rīgā lietotājiem ir pieejami gandrīz 1000 bezmaksas WiFi punkti, tādējādi Rīga ir kļuvusi par Eiropas bezmaksas WiFi galvaspilsētu.
 
Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu veido nodibinājums „Rīga 2014” sadarbībā ar valsts, pašvaldības un nevalstiskajām kultūras organizācijām, radošajām apvienībām. Programmu finansē Rīgas dome, Kultūras ministrija un Eiropas Komisija.

0 komentāri

Komentāru nav