Pirmo reizi pasniegs Dzintara Soduma balvu literatūrā

Pirmo reizi pasniegs Dzintara Soduma balvu literatūrā
F64 . dzejnieks Jānis Rokpelnis
13-05-2013 A+ A-
Pirmdien, 13. maijā, plkst. 17.00 pirmo reizi tiks pasniegta Ikšķiles novada pašvaldības iedibinātā Dzintara Soduma balva par novatorismu rakstniecībā, kultūras portālu „Rīga 2014” informē Ikšķiles novada pašvaldības Kultūras un sporta pārvaldes vadītāja Dzintra Čudare.

Balvas apmērs ir trīs tūkstoši latu. Žūrija patur tiesības ik gadu to pasniegt vienam, diviem vai trim laureātiem.

Balvu saņems Jānis Rokpelnis (attēlā) par grāmatu „Rīgas iestaigāšana” („Mansards”), Egīls Venters par romānu „Mainīgā intervence” („Dienas Grāmata”) un Pēteris Draguns par dzejoļu krājumu „Tumšā stundā.” („Neputns”). Balvu pasniegs Ikšķiles novada pašvaldības priekšsēdētājs Indulis Trapiņš.

Pasākumā katrs laureāts lasīs īpaši šim notikumam sagatavotu eseju. Ceremoniju vadīs Liāna Langa, muzicēs dziesminieks Imants Daksis, Dzintara Soduma daiļradei veltītu eseju lasīs Uldis Bērziņš.

Jaundibinātā balva ir izcilā latviešu rakstnieka un tulkotāja Dzintara Soduma piemiņai veltīta Ikšķiles novada pašvaldības atzinība Latvijas rakstniekam par novatorismu dzejā, prozā, dramaturģijā vai tulkotājam par literatūras tulkojumu latviešu valodā.

Balvas pasniegšanas datums izvēlēts, jo 13. maijs ir Dzintara Soduma dzimšanas diena.

„Dzintara Soduma balvas izveidošana un pasniegšana ir apliecinājums tam, ka Ikšķile neapšaubāmi ir vieta, kur dzīvo radoši cilvēki un kur kultūras vērtības ir lielā cieņā. Esam pagodināti par iespēju dot savu artavu radošu cilvēku atbalstam, ar kuru radītajiem darbiem patiesi lepojamies,” atzīst Ikšķiles novada pašvaldības priekšsēdētājs Indulis Trapiņš.

Dzintara Soduma balvas žūrijā strādāja: Indulis Trapiņš, Ikšķiles novada pašvaldības priekšsēdētājs; Dzintra Čudare, Kultūras un sporta pārvaldes vadītāja; Liāna Langa, dzejniece, žūrijas komisijas priekšsēdētāja; Nora Ikstena, rakstniece, Dzintara Soduma Kopoto rakstu sagatavotāja; Gundega Blumberga, redaktore, Dzintara Soduma romāna „Viņpuse” literārā redaktore; Arturs Hansons, redaktors, Dzintara Soduma tulkojumu – Džeimsa Džoisa „Ulisa” un „Dubliniešu” – zinātniskais redaktors un komentāru autors; Roalds Dobrovenskis, rakstnieks.

0 komentāri

Komentāru nav