Rīgā muzicēs džeza saksofonists Boriss Gammers

Rīgā muzicēs džeza saksofonists Boriss Gammers
Publicitātes foto
13-05-2013 A+ A-
Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Ērģeļu zālē 16. maijā plkst. 18.00 uzstāsies pazīstamais džeza saksofonists, klarnetists un flautists Boriss Gammers no Izraēlas, kultūras portālu „Rīga 2014” informē JVLMA pārstāvji.

Boriss Gammers ir viens no vadošajiem Izraēlas džeza skatuves māksliniekiem. Komponists, aranžētājs, pedagogs un aktīvi koncertējošs mākslinieks. Gammers uzstājies kopā ar daudziem mūziķiem, tostarp ar Diziju Džilespiju (Dizzy Gilesspie), Čiku Korea (Chick Corea), Oskaru Pītersonu (Oscar Peterson) un daudzām citām džeza superzvaigznēm.

Boriss Gammers ir dzimis Rīgā (1949) un muzikālo izglītību ieguvis Jāzepa Mediņa Mūzikas koledžā klarnetes, flautas un saksofona spēles klasē.

1978. gadā
B. Gammers emigrēja uz Izraēlu, kur 1985. gadā nodibināja Izraēlas pirmo profesionālo diksilendu „Jerusalem Jazz Band”. 1986. gadā Izraēlas džeza festivālā mūziķis tika atzīts par labāko saksofonistu, bet 1989. gadā kopā ar Izraēlas un Eiropas mūziķiem Gammers nodibināja džeza grupu „Eight Till Late”.

Boriss Gammers sniedzis daudzus koncertus un piedalījies festivālos Eiropā, Amerikā un mītnes zemē Izraēlā. Ierakstījis vairākus albumus. Kopš 1980. gada ir atzīts un studentu iemīļots pedagogs Jeruzalemes Mūzikas akadēmijā.

Biļetes uz koncertu iespējams iegādāties stundu pirms koncerta norises vietā. Biļešu cena – 3 lati.

0 komentāri

Komentāru nav