„Muzeju naktī” varēs iepazīties ar „Liktens lietu muzeju”

„Muzeju naktī” varēs iepazīties ar „Liktens lietu muzeju”
Artis Rutks
13-05-2013 A+ A-
Sestdien, 18. maijā, „Muzeju nakts” ietvaros Esplanādē no plkst. 18.00 līdz 21.00 ikviens aicināts plašāk uzzināt par unikālu muzeju, ko Eiropas kultūras galvaspilsētas gadam veido rīdzinieki – par „Liktens lietu muzeju”.

Esplanādē 18. maija vakarā improvizētā viesistabā varēs skatīt videostāstus par jau muzejam apkopotajiem priekšmetiem, tikties ar muzeja veidotājiem un klātienē pieteikt savu stāstu vai nodot priekšmetu muzejam.

„Aicinām rīdziniekus muzejam pieteikt priekšmetus, kas bijuši nozīmīgi, pat izšķiroši viņu dzīvēs, lai kopīgi izveidotu personīgu priekšmetu un stāstu kolekciju, kas citādā veidā izstāsta tautas kultūrvēsturi.

Pieņemam visus priekšmetus, jo tā nav organizatoru ekspozīcija, bet gan pašu rīdzinieku veidots muzejs, kam palīdzam veidoties,” raksturo projekta „Liktens lietu muzejs” vadītāja, kinorežisore un žurnāliste Ilona Brūvere.

Eksponāta īpašnieks, nododot priekšmetu muzejam, saņem sertifikātu, kas apliecina pieņemšanas un nodošanas faktu, un priekšmetu varēs saņemt atpakaļ.

Pašreiz muzejam ir savākti apmēram 300 stāsti, piemēram, kolekcijā ir velosipēds, ar ko trīsdesmitajos gados apceļota Latvija, Latvijas karogs, kurš paglābts, dodoties bēgļu gaitās Otrā pasaules kara laikā, auskars, kas jaunam filozofam palīdzēja atrast sievu.

„Liktens lietu muzejs” ir viens no Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas notikumiem, kas ar kultūras starpniecību runās par vēsturi. Plānots, ka 2014. gadā „Liktens lietu muzeja” ekspozīcija būs skatāma bijušajā VDK ēkā jeb „Stūra mājā”.

„Muzeju nakts” Latvijā norisināsies jau devīto gadu, šogad ar aktivitātēm piedalīsies teju 130 muzeji un arī citi sadarbības partneri – bibliotēkas, teātri, dievnami. „Muzeju nakts” devīze šogad ir „Zaļā krāsa – mežs”, savukārt 2014. gadā, kad Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta, tiks godināts dzintars kā Latvijas kultūras simbols un vadmotīvs būs: „Sarkanā krāsa – dzintars”.

Starptautiskā akcija „Muzeju nakts” Rīgā norisinās jau devīto gadu pēc kārtas. Šogad „Muzeju naktī” piedalīsies aptuveni 127 muzeji, taču bez muzejiem akcijā iesaistījušies arī citi sadarbības partneri, tostarp bibliotēkas un teātri, arī šajā gadā īpašu garīgumu piešķirs dievnami, kas arī piedalīsies „Muzeju naktī”.

0 komentāri

Komentāru nav