Jauna izstāde un kinovakari Rīgas Doma dārzā

Jauna izstāde un kinovakari Rīgas Doma dārzā
Inese Kalniņa
08-07-2014 A+ A-
No 8. jūlija līdz 3. augustam Rīgas Doma dārza mākslas galerijā būs apskatāma stikla mākslinieces Martas Ģibietes izstāde „Atspulgs”. Savukārt no 10. jūlija atsāksies brīvdabas kinovakaru tradīcija, kas šogad tiek organizēta sadarbībā ar filmu festivālu „2Annas”, „Rīga 2014” kultūras portālu informē biedrības „Ascendum” pārstāvji.

Kopumā šogad biedrības „Ascendum” organizētā projekta „Mans Doms” ietvaros plānotas trīs laikmetīgas mākslas izstādes, un šis jau ir trešais gads, kad senatnīgajā Rīgas Doma dārzā tiek eksponēti mākslas darbi.

Martas Ģibietes izstādē „Atspulgi” dārza centrālajā daļā tiks izvietoti vairāki pludlīnijās griezti un telpas plaknē izkārtoti plastiski objekti, kas imitē nelielas ūdens krātuves. Ar spoguļvirsmu palīdzību māksliniece radījusi efektu, ko var novērot brīdī, kad negaisam pārejot izklīst mākoņi, uzspīd saulīte un rāmais, tumšais ūdens pārvēršas par debesu atspulgu uz zemes.

„Man patīk vērot, kā mākoņi pārvietojas peļķu atspulgos, kā ielas gaismas atspīd, kā tur dzīvo otrādā pasaule,” komentē Marta Ģibiete.

2005. gadā Marta Ģibiete ieguva maģistra grādu, absolvējot Latvijas Mākslas akadēmijas Stikla mākslas nodaļu. Kopš 1995. gada māksliniece piedalās grupu izstādēs un konkursizstādēs gan Latvijā, gan citās valstīs. Pavisam līdz šim sarīkojusi septiņas personālizstādes.

Savukārt jūlijā katru ceturtdienu no plkst. 23.00 Rīgas Doma dārzā jau trešo sezonu notiks brīvdabas kinovakari.

Šogad „2Annas” veidotajā programmā varēs redzēt gan jaunas, gan senākas īsfilmas, kuru nozīme laika gaitā ir būtiski pieaugusi. Tie ir eksperimenti, jaunu formu meklējumi un jau pārbaudītu metožu izmantošana jaunos veidos.

„Kas un kāda ir īsfilma? Šāds jautājums konceptuāli iezīmēsies visos kinoseansos. Atbildes meklēt, atrast vai apsvērt varēs, vērojot īsfilmās redzamos aspektus – vairāk un mazāk tradicionālus kadrus, iekļautus dažādās īsfilmās, kuras funkcionēs kā atsauces uz notiekošo šeit un tagad. Šeit un citur,” stāsta programmas veidotāji.

Pogramma: 10. jūlijs – „Ciklops TV”, 17. jūlijs – īsfilma Latvijā, 24. jūlijs – Pasaules īsfilmas, 31. jūlijs – „Shakespeare Shorts”.

Ieeja – caur Doma dārza vārtiem.

Vairāk par Doma dārza kinoseansiem un izstādēm iespējams uzzināt www.mansdoms.lv

Sabiedriskā kustība „Mans Doms” ir Rīgas Doma un biedrības „Ascendum” ilgtermiņa sadarbības projekts, kas pievēršas Doma katedrāles sabiedriskās nozīmes aktualizēšanā. Tā laikā plānoti vairāki nozīmīgi kultūras pasākumi – koncerti, izstādes un citas aktivitātes visu vecumu auditorijai Rīgas Domā un Doma dārzā.

Biedrība „Ascendum” ir sabiedriska organizācija, kas rosina un finansiāli atbalsta Latvijas sabiedriskās domas izaugsmi, veicinot tās iniciatīvas un procesus, kuros izpaužas attīstība un virzība uz augšu.

0 komentāri

Komentāru nav