„Rīgas festivālā” – Ksenijas Sidorovas papildkoncerts

„Rīgas festivālā” – Ksenijas Sidorovas papildkoncerts
F64 . akordeoniste Ksenija Sidorova
14-05-2013 A+ A-
Lielās publikas intereses dēļ šā gada „Rīgas festivālā” tiek izziņots vēl viens akordeonistes Ksenijas Sidorovas un čellistes Gunas Āboltiņas koncerts, kas notiks Spīķeru koncertzālē 17. jūnijā plkst. 20.00, kultūras portālu „Rīga 2014” informē VSIA „Latvijas Koncerti” pārstāvis Mārtiņš Pučka.

Uz 19. jūnijā paredzēto koncertu „Čella un akordeona burvība” biļetes ir pilnībā izpārdotas.

Koncerta „Čella un akordeona burvība” programmā iekļauta gan 20. gadsimta klasika, gan mūsdienīgi skaņdarbi. No pagājušā gadsimta sākuma koncertā skanēs spāņu klasiskās mūzikas grands Manuels de Falja – folklorisma un sarsuelu (operetes paveids) meistars, franču kultūras adepts, dzimtās Andalūzijas kvēls patriots.

Programmā iekļauts arī de Faljas laikabiedra Sergeja Rahmaņinova slavenais darbs „Vokalīze”, kas veltīts dziedātājai, kas savulaik izcili precīzi uztvērusi komponista domu gaitu un pratusi iemiesot to savas burvīgās balss skaņās.

Interesantu akcentu koncertam piešķirs franču klasiķa Kamila Sensānsa 84 gadu vecumā sacerētā „Lūgšana”. Tuvāk mūsdienām vedīs Argentīnas tango lielmeistara Astora Pjacollas drūmi kaislīgais „Lielais tango” un igauņu meistara Arvo Perta „Fratres” – teju rituālais veltījums komponista tautietim, pēc Otrā pasaules kara uz Zviedriju emigrējušajam izcilajam komponistam Eduardam Tubinam (1905–1982).

Jau ziņots, kas Rīgas festivāls šogad notiks jau trešo gadu, kļūstot par vērienīgāko klasiskās mūzikas notikumu Baltijā. „Rīgas festivāls” šogad notiks no 3. līdz 20. jūnijam, pulcējot izcilākos Latvijas un pasaules māksliniekus. Koncertos uzstāsies mūziķi Vestards Šimkus un Baiba Skride, Latvijas Radio koris un VAK „Latvija”, pianists Juris Žvikovs, Latvijas sitaminstrumentu zvaigznes, Renārs Kaupers, a cappella kvartets „Anonymous 4” no ASV, kanādiešu mecosoprāns Miša Brigergosmane, Lietuvas Nacionālais simfoniskais orķestris u. c.

Biļetes uz „Čella un akordeona burvība” papildkoncertu un citiem „Rīgas festivāla” koncertiem pieejamas visās „Biļešu paradīzes” kasēs.

0 komentāri

Komentāru nav