Krilovs Nacionālajā teātrī iestudē izrādi „Rudens Pēterburgā”

Krilovs Nacionālajā teātrī iestudē izrādi „Rudens Pēterburgā”
Publicitātes foto
14-05-2013 A+ A-
Latvijas Nacionālā teātra OKartes Jaunajā zālē režisors Pēteris Krilovs strādā pie izrādes „Rudens Pēterburgā” iestudējuma, kas ir Nobela prēmijas laureāta Džona Maksvela Kutzē slavenā romāna „Pēterburgas meistars” („The Master of Petersburg”) dramatizējums. Pirmizrāde – 30. maijā.

Nobela prēmijas laureāts literatūrā Džons Maksvels Kutzē piedāvā romānu par laikmetu, ko nekad nav piedzīvojis, un personību, kuru nav saticisizcilo krievu prozaiķi Fjodoru Dostojevski. Spožu literātu, kaismīgu spēlmani, brīvu uzskatu cilvēku, kas fascinējis daudzas paaudzes. Savukārt režisora un aktiermeistarības pedagoga Pētera Krilova biogrāfijā Dostojevskim ir īpaša nozīme, jo visi viņa vadītie aktieru kursi beiguši ar kādu no Dostojevska romāniem diplomdarbu.  

Pēteris Krilovs par topošo izrādi teic: „Man pašam vienmēr ir bijusi liela interese un  kārdinājums savās izrādēs un filmās runāt par mākslinieka misiju un atbildību.  Par ļoti konkrēto mākslas tēlu materializēšanos apkārt māksliniekam viņa personīgajā dzīvē un arī otrādi – no dzīves literatūrā, kas vienmēr uzliek mākslai ētikas
mērauklu, par kuru Dostojevskis runāja līdz nāves stundai.

Tāpēc dažas epizodes ir tik ambivalentas, tajās Dostojevskis konfrontējas ar Ņečajevu, aiz viņa attiecībām ar meitenīti Matrjonu  un viņas māti Annu patiesībā stāv „Velnu”, „Karamazovu”, „Nozieguma un soda” u. c. personāži.”

Lomās: Ivars Puga, Artuss Kaimiņš, Daiga Kažociņa, Uldis Anže, Madara Botmane, Ģirts Liuziniks, Jānis Vimba, Jānis Āmanis, Ance Strazda un Marija Linarte.
 

0 komentāri

Komentāru nav