„Interkultur” prezidents: Rīga ir ideāli piemērota Pasaules koru olimpiādei

„Interkultur” prezidents: Rīga ir ideāli piemērota Pasaules koru olimpiādei
Kaspars Garda, Rīga 2014 . Ginters Tīčs
Pasaules koru olimpiādes pirmā daļa ir noslēgusies, daudzi kori jau devušies prom, bet jau tuvākajās dienās Rīgā ierodas otrās daļas dziesmotās sacensības dalībnieku. Pirmā olimpiādes nedēļa ir pagājusi bez starpgadījumiem organizatoriskajā jomā, kā arī ar ievērojamiem Latvijas koru panākumiem koru sacensībā. Kā akcentē Pasaules koru olimpiādes rīkotājorganizācijas „Interkultur” (Vācija) prezidents Ginters Tīčs, Rīga ir ideāli piemērota šāda pasākuma rīkošanai gan sakārtotās infrastruktūras, gan skaisto koncertzāļu dēļ.

„Esmu pozitīvi pārsteigts un iepriecināts par atklāšanas ceremoniju, par daudzajiem koncertiem, kas notikuši pārpildītās koncertzālēs, un īpaši priecīgs par Latvijas koru augsto kvalitāti,” pirmdien, 14. jūlijā, medijiem pauda „Interkultur” prezidents, īpaši pateicoties arī Rīgas iedzīvotājiem – par prieku un mīlestību, ar kādu tiek uztverti Pasaules koru olimpiādes sarīkojumi.

„Tieši tāpēc esmu gandarīts, ka trim Baltijas valstu tautām – latviešiem, lietuviešiem un igauņiem – tika pasniegta pirmā Pasaules koru Miera balva. Pasaules koru olimpiādes mērķis ir vienot tautas un valstis, kas ikdienā ne vienmēr ir draudzīgas. Mūsu mērķis – būt kopā un dziedāt. Tas arī bijis par pamatu šai Miera balvai. Baltijas valstīm to pasniedzām par ieguldījumu kopīgas dziedāšanas tradīcijas uzturēšanā un saglabāšanā,” par īpašo Miera balvu, kas pirmo reizi tika pasniegta svētdien, 13. jūlijā, Mežaparka Lielajā estrādē, teica Ginters Tīčs.

„Pasākums Mežaparkā bija pārsteigums mums visiem, un jau uzreiz pēc koncerta esmu dzirdējis ļoti daudz pozitīvu atsauksmju no citām valstīm.

Tāpēc domāju, ka turpmākajās Pasaules koru olimpiādēs šādam koncertam ir jākļūst par tradīciju,” rosināja „Interkultur” vadītājs.

Visi rīdzinieki un pilsētas viesi ir aicināti arī apmeklēt Pasaules koru olimpiādes otrās nedēļas konkursu koncertus un baudīt džeza, folkloras, popmūzikas un citu kategoriju koru sniegumu.

Pēc pirmās sacensību nedēļas noslēgšanās viens no Pasaules koru olimpiādes mākslinieciskās padomes pārstāvjiem Ralfs Eizenbeiss akcentē koru snieguma augsto māksliniecisko līmeni, kā arī izaugsmi.

„Čempionu sacensībā mums ir ne tikai katras kategorijas uzvarētāji, kurus svētdien varējām redzēt divos iespaidīgos Čempionu koncertos. Kopumā esam pasnieguši 109 zelta medaļas, kas nozīmē, ka lielākā puse no koriem, kas piedalījās, ir saņēmuši augstāko novērtējumu. Tā ir zīme, cik ļoti attīstījusies Pasaules koru olimpiāde. Konkursos ir bijusi ļoti liela koru konkurence, konkursantu ir ļoti daudz, un šāds novērtējuma rezultāts apliecina augsto māksliniecisko kvalitāti,” sarunā ar medijiem pauda R. Eizenbeiss.

„Arī šajā nedēļā konkurence konkursos būs ļoti saspringta. Kolektīvi nebūs tik lieli, kā redzējām pirmajā nedēļā. Tie vairs nebūs kori ar 120 dalībniekiem uz skatuves. Šajā nedēļā vērtēsim gospeļmūziku, folkloru un džeza kategorijas. Vēl viena virsotne, ko nepalaist garām, ir populārās mūzikas jeb popmūzikas kori,  īpaša koru grupa būs bērnu kori, kuros dzied bērni līdz 12 gadu vecumam,” iepazīstina Pasaules koru olimpiādes mākslinieciskais vadītājs.

Viņš izceļ arī laikmetīgās mūzikas kategoriju un iesaka to kormūzikas mīļotājiem nepalaist garām:

„Izsludinot pieteikšanos šai kategorijai, noteicām, ka korim obligāti jādzied viens pasaules pirmatskaņojums. Tas nozīmē, ka šīs kategorijas konkursā dzirdēsim 20 pasaules pirmatskaņojumus, kas savukārt būs zīme un apliecinājums tam, kādā virzienā šobrīd dodas pasaules koru mūzika.”

„Ja nevēlaties pavadīt laiku konkursos, tad apmeklējiet draudzības koncertus, svētku koncertus un citus īpašos pasākumus. Tostarp noslēguma ceremoniju 19. jūlijā, kurā satiksies kori no Latvijas un ārzemēm,” aicina „Interkultur” pārstāvji.

Visu Pasaules koru olimpiādes koncertu un meistarklašu programmu meklē www.singriga.lv.

Atgādinām, ka Pasaules koru olimpiāde Rīgā norisinās līdz 19. jūlijam. Katru dienu dažādās Rīgas koncertzālēs notiek koru konkursi, bet uz četrām brīvdabas skatuvēm – Esplanādē, Vērmanes dārzā, „Origo Summer Stage” un LU Botāniskajā dārzā – ik dienu kori satiekas draudzības koncertos.

0 komentāri

Komentāru nav