Siguldas Opermūzikas svētkos skanēs arī garīgā mūzika

Siguldas Opermūzikas svētkos skanēs arī garīgā mūzika
Publicitātes foto . Siguldas pilsdrupu estrāde, kur arī šogad notiks Opermūzikas svētki
XXII Starptautisko Siguldas Opermūzikas svētku ietvaros 3. augustā plkst. 13.00 Siguldas evaņģēliski luteriskajā baznīcā notiks garīgās mūzikas koncerts, kurā tiks atskaņota Georga Frīdriha Hendeļa „Dignare”, Endrū Loida Vēbera „Pie Jesu”, latviešu un pasaules komponistu garīgā mūzika, kā arī Edvarda Grīga „Solveigas dziesma” no baleta „Pērs Gints”, pavēstīja svētku rīkotāji.

Garīgo mūziku atskaņos Rīgas Doma kora skolas solisti, tostarp vairāku konkursu laureāts Gabors Goldmanis, Endijs Endelis (galvenās balvas ieguvējs Jāņa Zābera konkursā Meirānos), Patriks Tabaks un Nikolass Deivids Funo. Melodisko Solveigas dziesmu izpildīs Laura Lolita Perešivana, kura bija starp pusfinālistēm Belvederas starptautiskajā jauno operdziedātāju konkursā. Solistu vokālā pedagoģe – Valda Tračuma, pie ērģelēm – Aija Ziņģīte.

Ieeja XXII Starptautisko Siguldas Opermūzikas svētku garīgās mūzikas koncertā ir par ziedojumiem.

Atgādināsim, ka augusta sākumā gleznainās Siguldas pilsdrupas kļūs par greznu ietvaru izcilam mūzikas notikumam – XXII Starptautiskajiem Siguldas Opermūzikas svētkiem, kas sāksies 1. augustā plkst. 19.00 ar Svētku uvertīru – ieskaņas koncertu „No latviešu līdz pasaules klasikai” Siguldas Jaunās pils dārzā.

Koncertā uzstāsies izcilais latviešu pianists Gints Bērziņš, kurš strādājis Metropolitan opernamā Ņujorkā, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra pirmā vijole Raimonds Ozols, klarnetes virtuozs Mārtiņš Circenis, kā arī jaunie vokālisti Kalvis Kalniņš, Jolanta Strikaite un viešņa no Meksikas Liene Camarena. Programmā tiks atskaņotas populāras un romantiskas melodijas: Kavaradosi ārija no „Toskas”, Figaro kavatīne no operas „Seviljas bārddzinis”, pēc ilgāka laika klausītājiem tiks piedāvāta Mistera X ārija no operetes „Cirka princese”.

2. augustā plkst. 21.00 Siguldas Opermūzikas svētkos Žorža Bizē operas „Karmena” brīvdabas iestudējumā galvenās lomas atveidos trīs franču solisti: Karmenas lomā iejutīsies izcilā operdziedātāja Klementīne Margēna, Hosē lomā – Filipe Do, bet Eskamilijo lomu izpildīs Pjērs Īvs Privo. Operas izrādē piedalīsies latviešu opermūzikas zvaigzne Maija Kovaļevska, kura šobrīd ir pasaulē izcilākā Mikaēlas lomas atveidotāja. Pārējās lomās būs Latvijas operdziedātāji Kristīne Gailīte, Olga Jakovļeva, Juris Ādamsons, Andris Lapiņš, Krišjānis Norvelis un Kalvis Kalniņš. Izrādes režisors ir Edmunds Freibergs, tērpu māksliniece – Ieva Kundziņa. Izrādē piedalīsies arī festivāla orķestris un koris diriģenta Vladimira Kiradžijeva vadībā.

„Ikreiz, kad Latvijā uzstājas kāds no mūsu pasaulē zināmajiem solistiem, tie ir svētki. Labāku variantu Bizē operas „Karmena” oriģināliestudējumam pat grūti iedomāties. Maija Kovaļevska, kura šobrīd ir pasaulē izcilākā Mikaēlas lomas atveidotāja, būs kā īpaša Dieva dāvana šajos svētkos. „Karmena” Siguldā iezīmēsies ar to, ka galvenās lomas izrādē izpildīs tieši franču operdziedātāji. Uzskatu, ka franču komponistu radīto mūziku var īsti izbaudīt un rast tajā iedvesmu tikai tādā gadījumā, ja to izpilda augsta līmeņa franču solisti,” atzīst Opermūzikas svētku mākslinieciskais producents Dainis Kalns.

Savukārt 3. augustā plkst. 17.00 notiks greznais Galā koncerts. „Galā koncerta izcilo solistu buķete vienā koncertā ir liela greznība – dažs to pat nosauktu par izšķērdību. Koncertā piedalīsies divi izcili baritoni – Pjērs Īvs Privo (Francija) un Vitorio Vitelli (Itālija), par kuriem viņu kolēģi saka, ka viņu balsis ir fenomenālas. Savu spožumu demonstrēs izcilais gruzīnu soprāns Iano Tamara un mūs patīkami pārsteigs augstvērtīgais tenors Filipe Do (Francija). Īpašais Galā koncerta viesis būs pasaulē vispieprasītākais un visvairāk dziedošais tenors Marčello Alvarezs (Argentīna). Šāda līmeņa mākslinieki Latvijas vēsturē līdz šim ir bijuši tikai trīs: Fjodors Šaļapins, Jusi Bjerlings un Anna Ņetrebko. Netiks aizmirsti arī mūsu solisti: Krišjānis Norvelis, Rihards Mačanovskis, Olga Jakovļeva, Dināra Rudāne. Piedalās arī festivāla orķestris un koris, diriģents Vladimirs Kiradžijevs,” koncertu raksturo Dainis Kalns.

Biļetes uz Siguldas Opermūzikas svētku pasākumiem iepriekšpārdošanā iespējams iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs.

XXII Starptautiskos Siguldas Opermūzikas svētkus piedāvā Siguldas novada pašvaldība, mākslinieciskais producents – Dainis Kalns. XXII Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki ir iekļauti arī Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas pasākumu programmā.

0 komentāri

Komentāru nav