Mākslas festivāls „Cēsis” turpinās ar kamermūziku un „Instrumentu” šovu

Mākslas festivāls „Cēsis” turpinās ar kamermūziku un „Instrumentu” šovu
Iveta Vaivode . Sestdien, 19. jūlijā, Cēsu pils parka estrādē notiks grupas „Instrumenti” koncertšovs
17-07-2014 A+ A-
Šo piektdien atsāksies mākslas festivāls „Cēsis”, skatītājiem piedāvājot plašu pasākumu klāstu – koncertus, filmas un grupas „Instrumenti” šovu, pavēstīja festivāla organizatori.

Piektdien, 18. jūlijā, plkst. 20.00 Cēsu Sv. Jāņa baznīcā notiks dziedātājas Ineses Galantes solokoncerts. Klausītājus priecēs balss, kurai ir īpašs jūtīgums, niansētība, tik daudz siltuma un pilnestīguma, kādu var dāvāt vienīgi vasaras saule. Ineses Galantes solokoncerta programmā, kas veidota kopā ar ērģelnieku Aivaru Kalēju, dominēs baroka un romantisma laikmeta atmosfēra. Programmā: Baha, Hendeļa, Vivaldi, Albinoni, Stradellas mūzika, Sensānsa „Gulbis” un Šūberta „Ave Maria”. 

19. jūlijā plkst. 17.00 Cēsu Meža skolā, godinot sava laika izcilāko Latvijas basu Nikolaju Goršeņinu, klausītāju iemīļotajā kamerzālē satiksies trīs spoži kamerdziedātāji – mecosoprāns Ieva Parša, basbaritons Rihards Mačanovskis un jaunais daudzsološais baritons Igors Martaks, kas būs šā koncerta īpašā intriga, kā arī divi lieliski pianisti – Herta Hansena un Mārtiņš Zilberts.

Savukārt koncertzālē „Cēsis” 19. jūlijā plkst. 17.00 tiek piedāvāta Jona Meka filma „Pazudis, pazudis, pazudis”. Filmu veido sešas īsfilmas no materiāla, ko slavenais lietuviešu izcelsmes amerikānis, par avangarda kino krusttēvu dēvētais mākslinieks Jons Meks, uzņēmis laikā no 1949. līdz 1963. gadam. Katra no tām atspoguļo svarīgu viņa posmu dzīvē, sākot no jaunā lietuviešu dzejnieka ierašanās Ņujorkā un viņa imigranta dzīves Bruklinā un beidzot ar ielūkošanos filmas „Hallelujah the Hills” uzņemšanā un lauku ekskursijām, kas vērotas kopā ar režisoru Kenu Džeikobsu.

Kas gan būtu Cēsu mākslas festivāls bez grandioza notikuma skatītāju tik iecienītajā Cēsu pils parka estrādē? Par tādu 19. jūlija vakarā plkst. 22.00 kļūs „Instrumentu” koncertšovs. Visi, kas redzējuši un dzirdējuši „Instrumentus” pērnziem koncertzālē „Palladium”, apliecinās, – viņu šovs ir spēcīgs un savdabīgs piedzīvojums, kas ilgi paliek atmiņā. Cēsīs brīvā dabā viņu izrāde būs vēl iespaidīgāka, solot īpašas, uz maģiskām sajūtām balstītas noskaņas. Klausītājs jutīsies kā Aizspogulijā, un rotaļā būs iesaistītas visas cilvēka maņas. Kopā ar Shipsi un Reynsi uz skatuves kāps arī perkusionisti, pūtēji, basģitārists un fona dziedātājas. Koncertu laikā vecākiem būs iespēja savus bērnus uzticēt Radošajai bērnistabai (lūdzu pieteikties par tālr.: 29334417).

Koncertzāles kinozālē festivāls turpinās piedāvāt unikālu iespēju noskatīties leģendārās kinozinātnieces Valentīnas Freimanes veidoto kinomūziklu zelta izlasi. Tiks demonstrētas filmas „42. iela” (17.07. plkst. 20.00), „1938. gada Brodveja melodija” (18.07. plkst. 22.00) un „Cilindrs” (20.07. plkst. 20.00).

Visu festivāla laiku viesi aicināti apmeklēt patrona SEB Privilēģiju telti, kur darbojas arī informācijas centrs. Tas atvērts piektdienās, sestdienās un svētdienās no plkst. 12.00 līdz 22.00, bet „Instrumentu” koncerta vakarā – līdz pat pusnaktij.

Papildu informācija par mākslas festivālu „Cēsis” atrodama festivāla mājaslapā.

0 komentāri

Komentāru nav