LMC atklās starptautisku izstādi „Tulkojot atsauces I”

LMC atklās starptautisku izstādi „Tulkojot atsauces I”
Marijans Crtaličs. From the series „Present moment of the history”. 2012
15-05-2013 A+ A-
Laikmetīgās mākslas centra (LMC) Ofisa galerijā ceturtdien, 23. maijā, plkst. 18.30 tiks atklāta pirmā izstāde no starptautisko izstāžu sērijas „Tulkojot atsauces I”, kultūras portālu „Rīga 2014” informē LMC pārstāve Elza Zīda.

„Tulkojot atsauces I” laikā norisināsies arī divu dienu simpozijs, kurā jaunākās paaudzes pētnieki un mākslinieki iepazīstinās ar postsociālisma reģionā raksturīgām vai spilgtām nesenās pagātnes zīmēm mūsdienās, kam sekos arī citi notikumi.

Projekts „Tulkojot atsauces” tiecas notvert un analizēt šodienā joprojām klātesošus padomju laika nospiedumus jeb atsauces postsociālisma teritorijāmākslā, publiskajā telpā, arhitektūrā, sabiedrībā, kolektīvās un personiskās atmiņas laukā.

Līdzīgi zemsvītras piezīmes grāmatā, šai izstādē, simpozijā, diskusijās un performatīvos notikumos tulkotās atsaucesdažādas norises, artefakti, citāti, dzīves stila detaļas, mitoloģijas vai nostalģija par padomju laikukaleidoskopiski, taču mērķtiecīgi paskaidro un papildina pamatstāstu, mūsu neseno pagātni.

Izstādes „Tulkojot atsauces I” un „Tulkojot atsauces II”, kas sekos pirmajai izstādei – no 4. jūlija līdz 2. augustam, sociālisma un postsociālisma mantojumu postpadomju reģionā iepazīstinās caur vizuālo nospiedumu un to nozīmju savstarpējām attiecībām, izmantojot dažādas pieejasdokumentējošu, ironisku, pētniecisku, rekonstruējošu un citas.

„Tulkojot atsauces” piedalīsies: Arnis Balčus (LV), Tigrans Hačatrijans (AR), Marijans Crtaličs (HR), Žilvins Landsberģis (LT), Lada Nakoņečna (UA), Slavs&Tatars (US), Kristina Normana (EE), Aija Bley (LV), Indre Klimaite (LT), Marge Monko (EE), Igors un Ivans Buharovi (HU) un Henriks Dunkers (FI).

Savukārt simpozijā „Tulkojot atsauces”, kas Laikmetīgās mākslas centrā norisināsies no 23. līdz 24. maijam, jaunākās paaudzes pētnieki un mākslinieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Gruzijas, Ukrainas, Polijas un Horvātijas iepazīstinās ar postsociālisma reģionā raksturīgām vai spilgtām nesenās pagātnes zīmēm mūsdienās, arī diskutēs par dažādām pieejām, pētīt, interpretēt un tulkot šo pieredzi.

Simpozijā piedalīsies: Magdalēna Radomska (PL), Raela Artela (EE), Ieva Astahovska (LV), Dovile Tumpīte (LT), Mārtiņš Kaprāns (LV), Viktorija Eksta (LV), Davors Miškovics (HR), Sofija Tabatadze (GE), Tamta-Tamāra Šavgulidze (GE), Aļesja Bolota (UA), Vītauts Michelkevičs (LT), Līna Michelkeviča (LT) un Arnis Balčus (LV). Simpozijs norisināsies angļu valodā. Detalizēta programma būs pieejama Laikmetīgās mākslas centra mājaslapā www.lcca.lv.

Dalība simpozijābezmaksas; simpozijam var pieteikties, rakstot Ingai Lācei (inga@lcca.lv).

Paralēli izstādei „Tulkojot atsauces” Laikmetīgās mākslas centrs 24. maijā aicina arī uz „Galda kultūras radošo darbnīcu”, ko vadīs māksliniece Kate Krolle un kuratore Maija Miķelsone. Darbnīca norisināsies kafejnīcā „Vefietis 2”, Skolas ielā 38. Savukārt 25. maijā norisināsies „Ekspedīcija. Vecmīlgrāvis”mikronotikumu virkne Vecmīlgrāvja kafejnīcās, tenisa kortos, tirgus laukumā un citās Vecmīlgrāvja ģeogrāfijai zīmīgās vietās. Savukārt 6. jūnijā LMC aicina piedalīties diskusijā „Mākslas superlokalitāte Latvijā: vietas savdabības”, ko vadīs filozofs Kārlis Vērpe.

Izstāde un notikumu programma norisināsies Laikmetīgās mākslas centra Ofisa galerijā, Alberta ielā 13, septītajā stāvā.

0 komentāri

Komentāru nav