Jūlija beigās turpināsies festivāls „Ērģeļmūzika BACH zīmē”

Jūlija beigās turpināsies festivāls „Ērģeļmūzika BACH zīmē”
Kaspars Garda, Rīga 2014 . Rīgas Doma ērģeles
18-07-2014 A+ A-
Ar koncertiem 25. jūlijā Rīgas Domā un 27. jūlijā Jūrmalā Dubultu ev. lut. baznīcā turpinās Rīgas – 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas notikums – koncertu cikls „Ērģeļmūzika BACH zīmē”, kas vēl līdz pat septembra beigām aicina ceļojumā laikā un telpā ar instrumentu karalieni – ērģelēm un okeānu pasaules mūzikā J. S. Bahu.

25. jūlijā plkst. 19. 00 Rīgas Domā un 27. jūlijā plkst. 18. 00 Dubultu ev. lut. baznīcā Jūrmalā koncertcikla „Ērģeļmūzika BACH zīmē” piektajā koncertā muzicēs trīs ērģelnieces – Diāna Jaunzeme, Una Cintiņa un Inese Paiča, kā arī vijolnieks Aleksejs Bahirs. Koncertā skanēs vairākas J. S. Baha kompozīcijas: koncerts Sol mažorā BWV 592 un korāļprelūdija „O Mensch, bewein dein Sunde gros BWV 622”, ko atskaņos Inese Paiča, kā arī divas daļas no vijoļsonātes Nr. 4 do minorā BWV 1017.

Koncertā skanēs vairāku mūsdienu un romantisma laikmeta komponistu mūzika, kas pauž cildinājumu Baha ģēnijam. Roberta Šūmaņa 1845. gadā sarakstītā vienīgā ērģeļdarba „Sešas fūgas par BACH tēmu op. 60” otro fūgu atskaņos Inese Paiča, bet Diānas Jaunzemes izpildījumā skanēs viens no populārākajiem un virtuozākajiem Ferenca Lista ērģeļdarbiem – „Prelūdija un fūga par BACH tēmu”. Mūsdienu igauņu komponista Andreasa Uibo fantāzija „Bahs spogulī” ir vienlaikus meditatīvs un izteiksmīgs slavinājums J. S. Baham, ko atskaņos vijolnieks Aleksejs Bahirs kopā ar ērģelnieci Unu Cintiņu, bet koncerta noslēgumā skanēs atraktīvā un virtuozā mūsdienu libāņu izcelsmes franču komponista un ērģelnieka Nadžī Hakima kompozīcija „BACH’ORAMA” – ērģeļu rapsodija ar asprātīgi ievītiem Baha mūzikas citātiem, ko spēlēs ērģelniece Una Cintiņa.

Ciklu veido septiņas koncertprogrammas un noslēguma koncerti ar R. Dubras, J. Lūsēna un Ē. Ešenvalda jaundarbu pirmatskaņojumiem. Koncertos skan izcilā J. S. Baha un viņa pēdējā skolnieka, Rīgas komponista J. G. Mītela mūzika, kā arī daudzu valstu un dažādu gadsimtu komponistu skaņdarbi, kuru iedvesmas avots ir J. S. Bahs un viņa mūzika. Koncertu ciklā piedalās vairāk nekā divdesmit latviešu ērģelnieku, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, dziedātāji, instrumentālisti un kori. Muzicēšana ērģeļu balkonā klausītājiem Jūrmalā redzama arī ekrānā. 

Ieeja koncertos Jūrmalā – par ziedojumiem. Uz koncertiem Rīgas Domā biļetes var iegādāties Doma kasē no pirmdienas līdz sestdienai: no plkst. 10.00–17.00, kā arī stundu pirms koncerta. Biļešu cenas – 7, 10, 15 eiro.

0 komentāri

Komentāru nav