Piesaki „Rīga 2014” kultūras notikumus Rīgas apkaimēs!

Piesaki „Rīga 2014” kultūras notikumus Rīgas apkaimēs!
15-05-2013 English A+ A-
Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmai izsludināts konkurss projektiem un pasākumiem Rīgas apkaimēs. Nodibinājums „Rīga 2014” aicina veidot notikumus, kuros galvenajā lomā ir rīdzinieki un kas izceļ katras apkaimes savdabību.

„Rīga 2014” tematiskās līnijas „Ceļu karte” kuratore Gundega Laiviņa cer, ka „iespējami daudz Rīgas apkaimju katra ar savu identitāti caurvīs visu kultūras galvaspilsētas gada programmu, kaut uz brīdi padarot par kultūras epicentriem dažādas Rīgas apkaimes – no Purvciema līdz Zolitūdei, no Sarkandaugavas līdz Torņkalnam”.

Īpaši tiek gaidītas idejas, kam ir potenciāls turpināties arī pēc 2014. gada, ilgtermiņā veidojot Rīgu par pilsētu daudziem aktīviem kultūras centriem, kuros iespējama gan brīva pieeja kultūras notikumiem, gan iespējas aktīvi iesaistīties to veidošanā.

Pieteikumu konkursā par apkaimju kultūras projektiem un pasākumiem var iesniegt jebkura apkaimju iedzīvotāju biedrība vai cita organizācija, kas jau aktīvi darbojas kādā no Rīgas apkaimēm. Maksimālā atbalsta summa vienam projektam ir 3000 latu.

Pieteikumi jāiesniedz līdz 2013. gada 11. jūnijam nodibinājuma „Rīga 2014” birojā. Konkursa nolikums pieejams šeit.

Kopumā nākamgad notiks vairāk nekā divsimt Eiropas kultūras galvaspilsētas gada pasākumu visdažādākajos mākslas un kultūras žanros. Eiropas kultūras galvaspilsētas tiek izvēlētas kopš 1985. gada, un šī Eiropas Komisijas iniciatīva kļuvusi par spēcīgu attīstības impulsu izraudzītajām pilsētām. Līdztekus Rīgai, 2014. gadā Eiropas kultūras galvaspilsēta būs arī Zviedrijas pilsēta Ūmeo. Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programma pieejama portālā www.riga2014.org

0 komentāri

Komentāru nav