Pasaules koru olimpiādi organizēja 1600 cilvēku no 15 valstīm

Pasaules koru olimpiādi organizēja 1600 cilvēku no 15 valstīm
Mārtiņš Otto, Rīga 2014
Eiropas kultūras galvaspilsētas lielākais starptautiskais notikums – 8. Pasaules koru olimpiāde –, ko Rīgā rīkoja nodibinājums „Rīga 2014” sadarbībā ar Vācijas kultūras organizāciju „Interkultur”, noritējusi veiksmīgi un augstā mākslinieciskā kvalitātē. Olimpiādes organizatoru grupā un pakalpojumu nodrošināšanā kopumā bija iesaistīti vairāk nekā 1600 cilvēku no 15 valstīm.

„Vispirms vēlos pateikties vairāk nekā 27 000 Pasaules koru dalībniekiem no 460 koriem, kuri no 73 valstīm ieradās Rīgā, lai svinētu pasaulē lielākās kordziedāšanas olimpiskās spēles. Pateicoties dziedātājiem no visas pasaules, Rīga kļuva par pasaules koru galvaspilsētu. Vēlos izteikt lielu paldies visiem skatītājiem un klausītājiem, kuri apmeklēja un piedalījās daudzajos koncertos Rīgā un Latvijā. Paldies visai Vācijas kultūras organizācijas „Interkultur” organizatoru grupai par uzticēšanos un labo sadarbību, paldies sadarbības partneriem, Rīgas pilsētas atbildīgajiem dienestiem, 8. Pasaules koru olimpiādes mākslinieciskajam vadītājam Romānam Vanagam, koru diriģentiem, vairāk nekā 500 koru asistentiem un brīvprātīgajiem par 8. Pasaules koru olimpiādi Rīgā – Eiropas kultūras galvaspilsētā,” pauž nodibinājuma „Rīga 2014” vadītāja Diāna Čivle.

Nodibinājums „Rīga 2014” par 8. Pasaules koru olimpiādes veiksmīgu organizēšanu izsaka pateicību visām 8. Pasaules koru olimpiādes programmas pasākumu radošajām grupām – režisoriem, scenogrāfiem, mūziķiem, māksliniekiem un koncertu tehniskajiem nodrošinātājiem. Tāpat „Rīga 2014” pateicas visām iesaistītajām Rīgas pilsētas institūcijām, SIA „Rīgas satiksme”, SIA „Ekspress Ādaži”, SIA „Hansabuss Latvia”, VAS „Starptautiskā lidosta „Rīga””, „Rīga 2014” oficiālajiem partneriem – „Lattelecom”, „ERGO”, „Laima”, „Ekselence”, „Sixt”, „Moller Auto”, SIA „Red Cab”, „Rīgas nami” un SIA „Rīgas meži”.

8. Pasaules koru olimpiādes koncerti notika daudzās Rīgas un Latvijas koncertzālēs, jo īpaši paldies Rīgas Kongresu namam, Latvijas Universitātei, LU Botāniskajam dārzam, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijai, Rīgas Stradiņa universitātei, „Arēnai Rīga”, Rīgas Sv. Jāņa baznīcai, Rīgas Sv. Pētera baznīcai, kultūras un atpūtas centram „Imanta”, koncertzālei „Ave Sol”, kultūras pilij „Ziemeļblāzma”, Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolai, Rīgas Valsts 2. ģimnāzijai un Rīgas Valsts 3. ģimnāzijai, Lielajai ģildei, Latvijas Nacionālajai operai, kultūras centram „Ritums”, tirdzniecības centram „Origo”, Jūrmalas, Dobeles, Pūres un Salaspils pašvaldībām un kultūras vasarnīcas „Esplanāde 2014” komandai. 

Par 8. Pasaules koru olimpiādes informatīvo atbalstu „Rīga 2014” pateicas Latvijas Televīzijai, Latvijas Radio, „MIX Media Group”, radio „Skonto”, „Rīga Radio”, AS „Diena”, SIA „Izdevniecība Rīgas Viļņi”, izdevniecības namam „Vesti”, portāliem „Inbox.lv”, „Tvnet”, „Delfi” un SIA „EuroAWK”. 

8. Pasaules koru olimpiādes spilgtākie mirkļi fotogrāfijās atrodami šeit.

„ERGO” kā „Rīga 2014” oficiālais partneris Pasaules koru olimpiādes koncertiem dāvāja pasākumu nepārtrauktības apdrošināšanu. Tā ir Latvijā unikāla polise, kas bez bažām, piemēram, par nepiemērotiem laika apstākļiem vai jebkādiem citiem nejaušiem iemesliem apmeklētājiem, dalībniekiem un organizatoriem ļauj justies droši par ieguldīto, lai pilnvērtīgi izbaudītu šos grandiozos notikumus.

„Rīga 2014” programmas partneris „Lattelecom” nodrošināja pasākumu tehnoloģisko atbalstu, tostarp bezmaksas WiFi. Tehnoloģijas palīdz iepazīstināt plašu publiku ar kultūras vērtībām, kā arī veicina ikviena interesenta iesaisti unikālos kultūras dzīves notikumos. Rīgā lietotājiem ir pieejami gandrīz 1000 bezmaksas WiFi punkti, tādējādi Rīga ir kļuvusi par Eiropas bezmaksas WiFi galvaspilsētu. „Rīga 2014” un Pasaules koru olimpiādes organizētāju mobilitāti nodrošināja „Audi” un „Volkswagen”.

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu veido nodibinājums „Rīga 2014” sadarbībā ar valsts, pašvaldības un nevalstiskajām kultūras organizācijām, radošajām apvienībām. Programmu finansē Rīgas dome, Kultūras ministrija un Eiropas Komisija.

0 komentāri

Komentāru nav