Latvijas mākslinieki un mākslas darbi devušies uz Venēciju

Latvijas mākslinieki un mākslas darbi devušies uz Venēciju
Publicitātes foto
15-05-2013 A+ A-
Latvijas paviljona Venēcijas mākslas biennālē mākslinieki un ekspozīcijas mākslas darbi otrdienas pēcpusdienā devušies ceļā uz Venēciju, lai sāktu gatavošanos Venēcijas mākslas biennālei, kur 31. maijā apskatei plašākai publikai tiks atklāta Latvijas ekspozīcija „North by Northeast”, pavēstīja Laikmetīgās mākslas centra „kim?” pārstāve Renāte Prancāne.

Otrdien, 14. maijā, uz Venēciju devās daļa radošās un tehniskās komandas: mākslinieki Kaspars Podnieks un Krišs Salmanis, paviljona arhitekts Austris Mailītis, arī projekta vadītāja Laura Adamoviča un tehniskais asistents Andris Landaus. Tāpat arī ceļu uzsākuši mākslas darbi, kas būs apskatāmi Latvijas paviljonāKaspara Podnieka lielformāta fotogrāfijas un Kriša Salmaņa instalācija.

Latvijas paviljona ekspozīcijas projekts tiek organizēts, Laikmetīgās mākslas centram „kim?” sadarbojoties ar Ņujorkas mākslas organizāciju „Art in General”, kas ir viena no senākajām un zināmākajām Ņujorkas laikmetīgās mākslas institūcijām ar vairāk nekā trīsdesmit gadu pieredzi.

Kā preses konferencē 25. aprīlī vēstīja Jānis Dripe, šā gada situācija ir unikāla, jo Latvijas ekspozīcija pirmo reizi atradīsies vēsturiskā un nozīmīgā mākslas teritorijā Venēcijas centrā – Arsenālā –, kas nodrošinās gan lielāku apmeklētību, gan arī labākas iespējas parādīt radošo veikumu pasaules mēroga mākslas profesionāļiem, kritiķiem un kuratoriem.

Latvijas paviljons tiks atklāts 31. maijā plkst. 15.00 pēc Itālijas laika.

Venēcijas mākslas biennāle notiek reizi divos gados un ir prestižākais notikums starptautiskajā vizuālās mākslas dzīvē, kurā ar savām ekspozīcijām piedalās valstis no visas pasaules. Tā ir senākais un viens no apmeklētākajiem mākslas pasākumiem pasaulē, sasniedzot gandrīz 450 000 cilvēku apmeklējumu 2011. gadā. Latvija Venēcijas mākslas biennālēs piedalās kopš 1999. gada.

0 komentāri

Komentāru nav