Nacionālais teātris viesosies Pēterburgā

Nacionālais teātris viesosies Pēterburgā
Gunārs Janaitis . skats no Nacionālā teātra izrādes „Vecene”
15-05-2013 A+ A-
Latvijas Nacionālais teātris šajā nedēļas nogalē – 18. un 19. maijā – viesosies Pēterburgā, kur izrādīs iestudējumus „Izrāde „Gals”” un „Vecene”, kultūras portālu „Rīga 2014” informē teātra sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Rimševica.

Nacionālais teātris piedalīsies septītajā Starptautiskajā teātra festivālā „Aleksandrinskijs” („Александринский”), arī leģendārā Aleksandrijas teātra jaunā multifunkcionālā centra „Aleksandrijas Jaunā skatuve” atklāšanā. Latvijas Nacionālais teātris būs pirmais ārzemju teātris, kas spēlēs uz šīs skatuves.

Aleksandrijas jeb Aleksandra Puškina vārdā nosauktais Krievijas Valsts akadēmiskais drāmas teātris tiek uzskatīts par senāko un tradīcijām bagātāko teātri Krievijā.

Par tā un tādējādi arī Krievijas profesionālā teātra dibināšanas gadu tiek uzskatīts 1756. gads. Savukārt Starptautiskā teātra festivāla tradīcija tika iedibināta 2006. gadā par godu Aleksandrijas teātra 250. sezonai. „Mūsu festivāls nav tikai teātra telpas integrācija, bet arī sava veida dažādu valstu nacionālo teātru radošā darbnīca, kas par savu misiju uzskata seno tradīciju apvienošanu ar mūsdienīgu teātra procesu,” raksturojot festivālu, teicis Aleksandrijas teātra mākslinieciskais vadītājs Valērijs Fokins.

Šīs viesizrādes ir sākums Latvijas Nacionālā teātra un Aleksandrijas teātra sadarbības līgumam, kas paredz savstarpēju izrāžu, režisoru un mākslinieku apmaiņu saskaņā ar savstarpējas paritātes principiem līdz 2018. gadam.

0 komentāri

Komentāru nav