Deju svētkos – lielākais dejotāju skaits svētku vēsturē

Deju svētkos – lielākais dejotāju skaits svētku vēsturē
Publicitātes foto
15-05-2013 A+ A-
Visi 603 kolektīvi, kas startēja skatēs visā Latvijā, piedalīsies arī Dziesmu un deju svētkos, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja Dziesmu svētku preses sekretāre Inga Vasiļjeva.

Deju lieluzveduma „Tēvu laipasdeju kolektīvu (D grupasvidējās paaudzes) konkursa dalībniekiem izvirzīti 10 kolektīvi (sarakstu skatīt www.dziesmusvetki.tv). Dziesmu un deju svētku Noslēguma koncertā piedalīsies 15 A grupas (jauniešu deju ansambļi) un 16 D grupas (vidējās paaudzes) deju kolektīvi (sarakstu skatīt www.dziesmusvetki.tv). Katra grupa koncertā dejos divas dejas.

Šogad svētkos piedalīsies par 97 kolektīviem vairāk nekā iepriekšējos Deju svētkos. 603 kolektīvu vidū būs arī 14 diasporas kolektīvu.

„Mūsu dejotāju sniegums, azarts un dejotprieks, gatavojoties vasarā gaidāmajiem svētkiem, ir pārsteidzošs! Deju skatēs piedalījās 603 kolektīvi, un pilnīgi visi būs redzami XV Deju svētkos. Vairāk nekā 100 kolektīvu skatēs novērtēti ar augstāko pakāpi, kādu piešķir vien tad, ja visos piecos vērtēšanas kritērijos savāktais punktu skaists ir teicami vai izcili. Dejotāju augstais līmenis nav sasniedzams vienā sezonā, tas ir mērķtiecīgs un uzcītīgs vairāku gadu darbs. Varam apbrīnot, tiek sasniegts šis fantastiskais līmenisdeju kolektīvu vadītāji bieži vien ir bez speciālās profesionālās izglītības, kas no dejotājiem pārtapuši par vadītājiem. Jāpiebilst, ka šobrīd deju kolektīvu vadītāju rīcībā ir neatsverams metodiskais materiālsizdevums Latviešu dejas pamati”, stāsta Latvijas Nacionālās kultūras centra dejas mākslas eksperte, deju lieluzveduma „Tēvu laipasprojekta vadītāja Maruta Alpa.

0 komentāri

Komentāru nav