Brīvdabas karnevāls lieliem un maziem

Brīvdabas karnevāls lieliem un maziem
04-02-2013 A+ A-
Sestdien, 16.februārī, pirmo reizi Bastejkalnā notiks Rīgas Ziemošanās, uz kuru aicina Eiropas kultūras galvaspilsētas gada rīkotājs Rīga 2014 un galvenais partneris Lattelecom. Ziemošanās būs brīvdabas karnevāls visas dienas garumā, kas Bastejkalnā aicina ikvienu – lielu un mazu – uz jautrām ziemas atrakcijām, sacensībām un dažādām izklaidēm, bet pasākums noslēgsies ar ziemas balli.

Visi pasākuma viesi, ļaujot vaļu fantāzijai, uz 16.februāra jampadraci aicināti ierasties dažādu Rīgas simbolu maskās vai masku tērpos – kļūt gan par Lielo Kristapu, gan kanāla pīli, Melno kaķi, Doma baznīcas peli vai citu sev tīkamu simbolu. Maskas īpašās meistardarbnīcās varēs izgatavot arī uz vietas Bastejkalnā, savukārt, atraktīvāko masku īpašnieki saņems pārsteiguma balvas.

Gatavoties Rīgas Ziemošanās notikumam visi aicināti sākot ar pirmdienu, 4. februāri, iesūtīt savu versiju par to, kas ir galvenais Rīgas simbols vai nobalsot par jau izvirzītajiem variantiem Rīga 2014 mājaslapā vai Lattelecom un Rīga 2014 sociālajos medijos.

Rīgas ziemošanās simbola balsojums riga2014.org/ziemosanas2013 

Balsojumā tiks izraudzīti populārākie tradicionālie Rīgas ziemas simboli, kā arī gaidīti jaunu, aktuālu pilsētas simbolu un leģendu piedāvājumi. Populārākie Rīgas simboli kļūs par atraktīviem Bastejkalna norišu viesiem. Lai par Rīgas simbolu varētu nobalsot arī pasākuma laikā Bastejkalnā 16.februārī, norises vietā Lattelecom nodrošinās bezmaksas WIFI iespēju.

„Rīgas Ziemošanās ir jauns notikums Rīgas kultūras kartē, kam ir visas iespējas kļūt par ikgadēju norisi, piedāvājot rīdziniekiem un pilsētas viesiem arī ziemā izklaidēties brīvdabā priecīgās un karnevāliskās noskaņās. Plānots, ka īpaši krāšņs šis ziemas notikums būs jau nākamgad – 2014. gadā, Rīgai esot Eiropas kultūras galvaspilsētai,” atzīst nodibinājuma Rīga 2014 vadītāja un Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmas tematiskās līnijas „Rīgas karnevāls” kuratore Diāna Čivle.

Rīgas Ziemošanās 2013 notiks no plkst.13:00 līdz 22:00. Visas aktivitātes bez maksas. Pasākuma vadītājs: Uģis Joksts.

Plkst. 19:00 tiek slēgts balsojums par Rīgas Ziemošanās simbolu un tiek veikta Lattelecom Ziemošanās pasākuma lielās balvas – jūras ceļojuma 4 personām uz Stokholmu ar vienu no Tallink kuģiem – izloze.

Plkst. 20:00 tiek paziņots balsojuma rezultāts un simbolu TOP 3 – finālisti, par kuriem turpināsies balsojums līdz 28.februārim.

Masku meistardarbnīca (13:00 – 19:00). Kopā ar Latvijas Mākslas akadēmijas jaunajām, ekspresīvajām māksliniecēm ikviens varēs izveidot savu mīļākā Rīgas Ziemošanās simbola masku vai apģērba atribūtu un tādā veidā spilgtāk izbaudīt karnevāla gaisotni.

Jocīgo braucamrīku darbnīca un trase (13:00 – 19:00). No līdzpaņemtajām ragaviņām, slēpēm vai par pamatu ņemot, kādu no piedāvātajām pamatnēm, būs iespēja veidot visneiedomājamākos ziemas šļūcamrīkus. Bastejkalna trases un nobraucieni būs labākā vieta, kur izmēģināt tapušos braucamrīkus!

Lattelecom optiskā ātruma trase (13:00 – 22:00). Trase veidota Bastejkalna apmeklētāju iecienītajā nobrauciena vietā, pagarinot to, lai sniegtu vēl lielāku prieku ziemas baudītājiem.

Labirints (13:00 – 22:00). Rīgas labirints – prāta un veiklības spēle, kas aizved pie viena no Rīgas Ziemošanās simboliem. Jautri un izklaidējoši ikviena vecuma apmeklētājam!

Hokejs (13:00 – 22:00). Hokeja laukumā karnevāla viesus sagaidīs īsts hokeja vārtu sargs un varēs iemēģināt roku, raidot ripu vārtos. Kurš kuru?

Lattelecom telts (13:00 – 22:00). Šeit notiks interaktīvais WiFi balsojums par Rīgas Ziemošanās simbolu un visvairāk balsu ieguvušā simbola autoram būs arī balvas no Lattelecom.  Lielā balva – no telts apmeklētāju loterijas traukā iemestajām zīmītēm ar vārdiem tiek izlozēts ceļojums ar prāmi visai ģimenei. Jautrākie un drosmīgākie apmeklētāji būs aicinās uzdziedāt karaoki, kuru nodrošinās Lattelecom TV.

Skursteņslauķa skola (13:00 – 22:00). Aizraujoša veiklības un spēku pārbaudījumu trase, kurā galvenais uzdevums pārvarēt šķēršļus un iztīrītu lielo Rīgas skursteni.

Riņķu mešana uz simbolu figūrām (13:00 – 22:00). Rīgas Ziemošanās viesi kopā ar basketbolistu varēsi iemēģināt roku, metot riņķi uz kādas no simbolu figūrām. Izaicinājums un gandarījums garantēti!

Lielā Kristapa Tēvu stafete (13:00 – 19:00). Sportiska nodarbe visiem tēviem un viņu atvasēm. Uzvelkot milzu zvejnieka zābakus, uzliekot platmali un ņemot rokās airus, bet uz pleciem savu atvasi – būs jāveic skrējiens uz laiku vienā no Bastejkalna pakalniem. Spēcīgākajiem tētim būs jaukas piemiņas balvas no Rīga 2014 un piemiņas foto.

Rīgas stāstu telts (13:00 – 22:00). Visas dienas garumā apmeklētāji, malkojot tēju, varēs noklausīties jaunāko bērnu grāmatu lasījumus no izdevniecības „Liels un mazs” plašā grāmatu klāsta. Dienas pirmajā pusē mazos un lielos ar stāstiem priecēs aktrise Līga Zeļģe. Vakarpusē jaunākos dzejoļus un stāstus citēs mūsdienu zināmākie, daudzsološie dzejnieki un stāstnieki.

Ziemošanās simbolu lēciens (13:00 – 22:00). Bastejkalna virsotnē ikviens varēs izpildīt lēcienu profesionāla fotogrāfa kameras priekšā kā arī nofotografēties pie dažādām lielformāta foto sienām. Viena no tām slavenā Filipa Halsmana „Lēciena” interpretācijām.

No kalna braucamo priekšmetu darbnīcas (13:00 – 19:00). Līdzi paņemtos ziemas braucamos varēs uzlabot, piemetinot ragavām ragus vai savdabīgu dekoru, ikvienam būs iespēja radīt unikālu braucamo.

Mazo slēpju distance (13:00 – 22:00). Slēpju trasē kopā ar citiem dalībniekiem varēs piedalīties ātruma un veiklības sacensībās.

Objektu velšana augšā Bastejkalnā (13:00 – 22:00). Uzvel lielizmēra bumbu Bastejkalnā ātrāk par konkurentu un kļūsti par īstu Ziemas čempionu.

Skatuve (13:00 – 22:00). Mūzika vēl jautrākai karnevālu noskaņai visas dienas garumā no pl.13 līdz pl.22.

Pasākuma muzikālais noformējums:

13:00 – 18:00 spēlē DJ UGA un DJ Madisons

18:00 – 20:00 spēlē DJ Toms Grēviņš

20:00 – 22:00 spēlē DJ Jeen Clein

1188 telts (13:00 – 22:00). Informāciju par Rīgas Ziemošanās aktivitātēm varēs iegūt 1188 uzziņu teltī, kur varēs arī izmēģināt jaunākos planšetdatorus ar visām tā sniegtajām funkcijām un jaunākajām aplikācijām.  Tāpat varēs piedalīties mazās laimes akas izlozē un iegūt jaukas balviņas.

Aktivitāšu karte

„Rīgas Ziemošanās 2013” organizē Ideju Institūts un UNTITLED productions, kopā ar Rīga 2014 un galveno partneri Lattelecom, un šis ir viens no Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmas notikumiem.

0 komentāri

Komentāru nav