Līvas Graudiņas gleznu izstāde „Sajūtu atmiņa”

Līvas Graudiņas gleznu izstāde „Sajūtu atmiņa”
Līva Graudiņa
16-05-2013 A+ A-
Kalnciema kvartāla galerijā 24. maijā plkst. 18.00 tiks atklāta mākslinieces Līvas Graudiņas personālizstāde „Sajūtu atmiņa”, kultūras portālu „Rīga 2014” informē Kalnciema kvartāla kultūras programmas vadītāja Una Meiberga.

Izstādes darbi tapuši maģistra darba ietvaros Latvijas Mākslas akadēmijā un tematiski vēstī par aktualitātēm pašas mākslinieces radošajā darbībā un pārdomās.

Māksliniece Līva Graudiņa darba procesā izmanto fotogrāfijas, kas ir aktuāla tendence mūsdienu glezniecībā, tomēr katra mākslinieka interpretācija ir unikāla.

„Fotogrāfija ir fiksēts mirklis, viens kadrs. Tikai mākslinieka atmiņās tas atdzīvojas, mirklis pārvēršas notikumā un apaug ar stāstiem. Taču atmiņa tik smalki glabā tikai svarīgāko, viss liekais pamazām izzūd. Tādējādi māksliniece vēlas panākt sapņa gaistošo iespaidu, atmiņu trausluma sajūtu,” stāsta izstādes veidotāji.

Pati māksliniece par saviem darbiem saka: „Tāpat kā sapnī un atmiņās, redzam tikai būtisko, lietu robežas izgaist, izplūst, tāpat manās gleznās ir jāatklājas tikai atslēgas frāzēm, svarīgākajiem elementiem, atmetot raibumu, sīkumainību, liekvārdību. Galvenais ir sajūta, nevis sižets. Katrs veido savu stāstu, es dodu mirkļa uzplaiksnījumu, enerģiju, kas koncentrējas vienā notvertajā mirklī. Turpmākais ir atkarīgs no skatītāja – vai viņš būs atvērts enerģijas apmaiņai un sajutīs gleznā manu vēstījumu”.

Izstāde būs apskatāma Kalnciema kvartāla galerijā no 24. maija līdz 13. jūnijam (no pirmdienas līdz sestdienai) no plkst. 10.00 līdz 22.00.

0 komentāri

Komentāru nav