„Dāmu paradīze” turpināsies ar stāstiem par Šaneli un Dalī

„Dāmu paradīze” turpināsies ar stāstiem par Šaneli un Dalī
Kaspars Garda, Rīga 2014
30-07-2014 A+ A-
Kultūras vasarnīcā „Esplanāde 2014” ceturtdien, 31. jūlijā, plkst. 22.00 un plkst. 24.00 turpināsies režisores Ilonas Brūveres veidotās brīvdabas izrādes „Dāmu paradīze”, šonedēļ stāstot par modes jaunumiem laika posmā no 1920. līdz 1940. gadam.

31. jūlija izrādes veltītas Koko Šanelei, Marlēnai Dītrihai, Menam Rejam, Elizabetei Ardēnai, Salvadoram Dalī un Deilam Kārnegijam, Ninai Riči, Ketrīnai Hepbernai un Ingrīdai Bergmanei, Kiki de Montparnasse un Ģertrūdei Stainai.

1920. gadā sāka raidīt pasaulē pirmais komerciālais radio, pēc gada Elizabete Ardēna modes dāmām piedāvāja pirmo ūdens izturīgo skropstu tušu, un par īstu sensāciju modes industrijā kļuva nagu laka, bet Makss Faktors, bēgot no revolūcijas Krievijā, ASV kļūst par izcilāko Holivudas grima mākslinieku.

Šajās izrādēs modes vēsturi skatītāji iepazīs ar Daces Krieviņas (1920–1930) un Ievas Veitas (1930–1940) tērpu kolekcijām. Izrādes darbība visās desmitgadēs risinās drēbnieku darbnīcās modes mekā Parīzē. Iestudētajā kino arhīvā ekrāna tēlus atveido aktieri Marija Bērziņa, Dārta Daneviča, Normunds Bērzs, Jānis Āmanis, Maija Romaško, Ligita Skujiņa, Ēriks Loks, Oskars Brambergs u. c.

Savukārt izrādēs piedalās aktieri: Alise Polačenko, Ieva Aleksandrova-Eklone, Ieva Pļavniece, Marta Grase-Ančevska, Jūlija Ļaha, Juris Jope, Andris Bulis, Andris Gross, Māris Bezmers un Mārtiņš Brūveris.

Aktieru ansamblis katrā izrādē iejūtas citos tēlos, atainojot katru reizi citas populāras personības un kulta elkus, uz Esplanādes skatuves katru ceturtdienas vakaru līdz pat 21. augustam izspēlējot desmit izrādes un demonstrējot vairāk nekā 1000 tērpu, kurus veidojuši desmit dažādi kostīmu mākslinieki.

Izrāžu autore un režisore ir kinorežisore un žurnāliste Ilona Brūvere. Horeogrāfi Regīna Kaupuža un Ilja Vlasenko, scenogrāfs Kristaps Skulte. Galvenā grima māksliniece Baiba Grīna. Kuratore – Diāna Čivle, konsultants – Artis Štamgūts, kinooperatore – Elīna Bandēna.

Ieeja pasākumā – bez maksas.

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu veido nodibinājums „Rīga 2014” sadarbībā ar valsts, pašvaldības un nevalstiskajām kultūras organizācijām, radošajām apvienībām. Programmu finansē Rīgas dome, Kultūras ministrija un Eiropas Komisija. „Rīga 2014” programmas partneris ir „Lattelecom”, kas arī nodrošina tehnoloģisko atbalstu.

0 komentāri

Komentāru nav