Svelmes dēļ pārceļ Siguldas Opermūzikas svētku Galā koncertu

Svelmes dēļ pārceļ Siguldas Opermūzikas svētku Galā koncertu
Ilmārs Znotiņš
31-07-2014 A+ A-
Saskaņā ar laika prognozēm Latvijā nedēļas nogalē svelme pastiprināsies un gaisa temperatūra pārsniegs + 30 grādus. Tādēļ XXII Starptautisko Siguldas Opermūzikas svētku organizatori pieņēmuši lēmumu svētdien, 3. augustā, par vienu stundu – no plkst. 17.00 uz plkst. 18.00 – pārcelt Siguldas Opermūzikas svētku Galā koncertu.

Organizatori skaidro, ka koncerta pārcelšanas iemesli ir vairāki: „Opermūzikas svētku radošā komanda norādījusi, ka gaidāmā svelme kaitē mūzikas instrumentiem, piemēram, karstuma dēļ izkūst instrumentu lakas un nav iespējama orķestra uzstāšanās. Tāpat, konsultējoties ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, vēlreiz pārliecinājāmies, ka pēcpusdienas svelme nav tikai fiziski nepatīkama, bet, ilgstoši uzturoties tiešos saules staros, tā ir bīstama. Vēlamies, lai skatītājiem koncerts ir skaists muzikāls baudījums.”

Koncerta apmeklētājiem, kuri ieradīsies jau no plkst. 16.00, pasākuma rīkotāji līdz plkst. 18.00 piedāvās plašu un interesantu bezmaksas kultūras programmu Siguldas Jaunās pils dārzā.

Pasākuma organizatori atvainojas par sagādātajām neērtībām.

Jau iepriekš ziņots, ka šā gada Siguldas Opermūzikas svētku Galā koncerta īpaši gaidītais viesis būs Marselo Alvarezs (Argentīna), taču Opermūzikas svētku mākslinieciskais direktors Dainis Kalns mudina pievērst īpašu uzmanību arī pārējām ārvalstu opermūzikas slavenībām (izcilajiem baritoniem Pjēram Īvam Privo (Francija) un Vitorio Vitelli (Itālija), gruzīnu soprānam Iano Tamarai un augstvērtīgajam tenoram Filipem Do (Francija)) un Latvijas dziedātājiem – pieredzes bagātajam Krišjānim Norvelim un uzlecošajām opermūzikas zvaigznēm Rihardam Mačanovskim, Olgai Jakovļevai un Dinārai Rudānei, kuri jau veiksmīgi sevi pieteikuši opermūzikas pasaulē.

Vairāk par Siguldas Opermūzikas svētkiem var lasīt www.sigulda.lv. Biļetes uz Galā koncertu un citiem svētku pasākumiem var iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv.

0 komentāri

Komentāru nav