Ansambļa „TālaMana” koncertuzvedums „Pa dzintara ceļu...”

Ansambļa „TālaMana” koncertuzvedums „Pa dzintara ceļu...”
Kadrs no video
01-08-2014 A+ A-
No 1. līdz 8. augustam dažādās Latvijas pilsētās notiks pasaules mūzikas ansambļa „TālaMana” koncertuzvedums „Pa dzintara ceļu...”.

Kā informēja pasākuma organizatoru pārstāve Laila Baumane, uzvedumā satikušies mūziķi no vairākiem kontinentiem ar dažādu etnisko izcelsmi un muzikālo pieredzi.

Koncerti notiks 1. augustā plkst. 20.00 Ainažu Kultūras namā, 2. augustā plkst. 18.00 Latgales vēstniecībā „Gors”, 3. augustā plkst. 14.00 Ventspilī, Livonijas ordeņa pils dārzā, 6. augustā plkst. 19.30 Rīgas Kongresu namā kā viens no festivāla „RE RE Rīga!” notikumiem, 7. augustā plkst. 19.00 Ungurmuižas dārzā un 8. augustā „Rīga 2014” partnerpilsētā Siguldā, „Citroen” autosalonā.

Koncertuzvedumā „Pa dzintara ceļu...” piedalās latviešu izcelsmes mūziķe Laila Saliņa no ASV. Viņa spēlēs ģitāru un kokli, kā arī dziedās. Poļu izcelsmes mūziķis Džims Matuss no ASV spēlēs grieķu lautu un ģitāru, savukārt soms Timo Vēnenens – kanteles. Uzvedumā piedalīsies arī īru izcelsmes mūziķis Šeins Šanahans, kurš spēlēs sitaminstrumentus.

Koncertos skanēs oriģinālmūzika, improvizācijas par senām tautu melodijām un mūsdienīgi aranžējumi – no dziļi liriskām baltu dziesmām līdz kaislīgi dedzīgiem Vidusjūras ritmiem un orientālām noskaņām.

Tā būs instrumentālā mūzika un dziesmas dažādās valodās – latviešu, poļu, ungāru, vācu, itāliešu, grieķu un arābu –, kas aizvedīs muzikāli teatrālā ceļojumā pa dzintara tirdzniecības ceļiem no Baltijas jūras krastiem, cauri Centrāleiropai uz Vidusjūru līdz pat Senajai Ēģiptei.

Projekts „Pa dzintara ceļu...” sasaucas ar pazīstamo „Zīda ceļa” („Silk Road Ensemble”) projekta ideju, kas kļuvis par sinonīmu Tuvo Austrumu un Āzijas tautu seno kultūru tradīciju saiknēm. Viens no šā projekta dibinātājiem un pazīstamā čellista Jojo Ma līdzgaitniekiem – sitaminstrumentālists Šanahans – ir arī koncertuzveduma „Pa dzintara ceļu...” veidotājs.

„Sensenais dzintars – ziemeļu zelts – no senču senčiem pazīstams un tomēr neizdibināts. Kas ir tās maģiskās īpašības, kas jau tūkstošiem gadu padarījušas to par iekārotu dārgakmeni, rosinājušas dzintara tirdzniecības ceļus no Baltijas jūras krastiem līdz pat senajai Ēģiptei, iedvesmojot arī mītu un leģendu rašanos?” uzveduma tēmu ieskicē L. Baumane.

Viņa stāsta, ka mūzikā, ko ansambļa dalībnieki rada īpaši šai programmai, katrs „skar savu dziļāko un personīgāko dzintara stīgu”.

Šim muzikālajam ietērpam vienlaicīgi cauri vijas stāstījums par Dzintara ceļu – ar mītu un leģendu elementiem, senām teikām, vēstures liecībām un dzeju, kas sniedz klausītājiem iespēju iedziļināties Dzintara āderes plašajās tēmās. Dzintars no senās valūtas pārtop „kultūras valūtā” – kā simbols mūsdienu identitātes izjūtai Eiropā un ārpus tās – un reizē kā vēsturisks un ģeogrāfisks atskaites punkts, caur kuru izzināt dažādo kultūru daudzveidības skaistumu.

0 komentāri

Komentāru nav