„Menueta” vadītājam Jānim Blūmam veltīts pasākums

„Menueta” vadītājam Jānim Blūmam veltīts pasākums
Dainis Bušmanis . Jānis Blūms grupas „Menuets” koncertā
16-05-2013 A+ A-
Trešdien, 22. maijā, plkst. 17.30 Rakstniecības un mūzikas muzejā notiks sarīkojums „Jānis Blūms un „Menuets””, kas veltīts leģendārās grupas vadītāja un Latvijas Televīzijas skaņu režisora Jāņa Blūma atcerei, pavēstīja muzeja pārstāve Maija Treile.

Jāņa Blūma (1936–1986) vārds Latvijas mūzikas vēsturē nesaraujami saistīts ar grupu „Menuets”: ansambļa vadītājs un garīgais līderis, dziesmu aranžētājs un obojists. Tieši pateicoties Jānim Blūmam, par „Menueta” repertuāra pamatu kļuva komponista Imanta Kalniņa dziesmas.

Pasākumā piedalīsies „Menueta” mūziķi Inese Pabērza, Baiba Jagere, Adrians Kukuvass, Juris Sējāns, Raimonds Bartaševičs, Juris Kulakovs, arī bijusī Latvijas Televīzijas Mūzikas raidījumu redakcijas redaktore Inese Žune un muzikologs Guntars Pupa. Pasākuma dalībnieki dalīsies atmiņās par Jāni Blūmu, stāstīs par „Menueta” repertuāra un koncertu politiku, Imantdienām un grupas koncertiem ārpus Latvijas robežām. Ekspresizstādē būs skatāmi muzejam dāvinātie Jāņa Blūma arhīva materiālifotoattēli, rokraksti, oboja.

Sarunas papildinās fotoattēli un RMM, Latvijas Televīzijas muzeja un personīgajiem arhīviem, kā arī vēsturiski videokadri.

Pasākumi Rakstniecības un mūzikas muzejā (Rīgā, Pils laukumā 2) notiek katru trešdienu plkst. 17.30. Sarīkojuma laikā (no plkst. 17.30 līdz 19.00) bērniem būs iespēja piedalīties izglītojošā muzeja nodarbībā.

Ieejas maksa sarīkojumā – Ls 1,50; pensionāriem, studentiem un skolēniem – Ls 1 (cenā iekļauts izstāžu apmeklējums); maksa par nodarbību bērniem – Ls 1.

0 komentāri

Komentāru nav