„Ērģeļmūzika BACH zīmē” Rīgā un Jūrmalā – sestais koncerts

„Ērģeļmūzika BACH zīmē” Rīgā un Jūrmalā – sestais koncerts
Publicitātes foto . Dubultu ev. lut. baznīca
Ar koncertiem 8. augustā Rīgas Domā un 10. augustā Jūrmalā, Dubultu ev. lut. baznīcā, turpinās Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas 2014 notikums – koncertu cikls „Ērģeļmūzika BACH zīmē”, kas līdz pat septembra beigām aicina ceļojumā laikā un telpā ar instrumentu karalieni – ērģelēm un okeānu pasaules mūzikā J. S. Bahu.

8. augustā plkst. 19.00 Rīgas Domā un 10. augustā plkst. 18.00 Dubultu ev. lut. baznīcā koncertcikla „Ērģeļmūzika BACH zīmē” sestajā koncertā muzicēs trīs ērģelnieces – Kristīne Adamaite, Ligita Sneibe un Aija Ziņģīte, kā arī saksofonists Artis Sīmanis.

Koncertā skanēs viens no slavenākajiem J. S. Baha ērģeļdarbiem – pasakalja un fūga c moll BWV 582 un J. G. Mītela fantāzija F dur, ko atskaņos ērģelniece Aija Ziņģīte. Savukārt ērģelnieces Ligita Sneibes sniegumā dzirdēsim vienu no sarežģītākajiem un monumentālākajiem vācu romantiķa Makša Rēgera (lielākā ērģeļkomponista pēc J. S. Baha) skaņdarbiem – Fantāziju un fūgu par BACH. Latviešu skaņraža Georga Pelēča Pārdomu liturģiju atskaņos ērģelniece Kristīne Adamaite un saksofonists Artis Sīmanis. Šo skaņdarbu veido secīgi atskaņotas J.S. Baha ērģeļu mesas daļas un Georga Pelēča no tām inspirētās liturģijas daļas, kas ir kā komponista pārdomas par Baha mūziku, izteiktas saksofona monologos un dialogos ar ērģelēm.

Muzicēšana ērģeļu balkonā klausītājiem Jūrmalā redzama arī ekrānā.

Ieeja koncertos Jūrmalā par ziedojumiem. Koncertos Rīgas Domā par biļetēm, kuras var iegādāties Rīgas Doma kasē no pirmdienas līdz sestdienai no plkst. 10.00–17.00, kā arī stundu pirms koncerta (biļešu cenas – 7.00, 10,00, 15,00 eiro).

Projektu atbalsta nodibinājums „Rīga 2014” un Jūrmalas pilsētas dome.

0 komentāri

Komentāru nav