Rīgas bebrs „Esplanādē 2014” rīkos nebijušu lielo leļļu un talismanu deju

Rīgas bebrs  „Esplanādē 2014” rīkos nebijušu lielo leļļu un talismanu deju
Kaspars Garda, Rīga 2014 . Rīgas bebrs
Svētdien, 17. augustā, plkst. 13.00 kultūras vasarnīcā „Esplanāde 2014” būs vērojams līdz šim neredzēts priekšnesums – Rīgas bebrs uz Esplanādi aicinājis visus Lielo leļļu un talismanu svētku dalībniekus, lai vienotos ar tiem kopīgā dejā. Rīgas bebrs plāno, ka kopumā dejā varētu piedalīties vairāk nekā 50 lielo leļļu un talismanu no visas Latvijas.

„Lai arī kā tas būtu, es nenoliedzami esmu talismans. Ņemot vērā, ka šie būs mani pirmie Lielo leļļu un talismanu svētki, vēlos to atzīmēt, tāpēc kopā ar citiem talismaniem taisos dejot Esplanādē,” skaidro Bebrs. „Nekas tāds vēl nav redzēts, un tādēļ man tas jāizdara,” par savu motivāciju ir iepriecināts Bebrs. Līdz šim Rīgas bebrs bijis aktīvs sociālo kontu lietotājs, rīkojis dažādus pasākumus Rīgā, meklējis garšīgāko koku un dejojis kopā ar „Rīgas Ziemošanās” apmeklētājiem, bet kopā ar citiem talismaniem Bebrs dejojis vēl nav nekad.

Video no Rīgas bebra Ziemošanās dejas vari noskatīties šeit:

Jau ziņots, ka šā gada 17. augustā „Rīgas svētku 2014” programmas ietvaros Vērmanes dārzā, Esplanādē un 11. novembra krastmalā norisināsies piektie Lielo leļļu un talismanu svētki, kuru noslēgumā tiks noskaidrots titula „Latvijas gada talismans 2014” ieguvējs. Tāpat kā citus gadus, arī šogad pasākuma centrālais notikums būs Lielo leļļu un talismanu svētku gājiens cauri visai pilsētai. 

Lielie leļļu un talismanu svētki sāksies Vērmanes dārzā plkst.12.00 ar lielo leļļu parādi uz Vērmanes dārza skatuves. Pēc parādes lielās lelles un talismani kopā ar bērniem dosies gājienā uz Esplanādi, kur Rīgas bebra vadībā plkst. 13.00 norisināsies lielo leļļu un talismanu deja. Pēc kopīgās dejas lielās lelles un talismani turpinās krāšņo svētku gājienu, cauri Vecrīgai soļojot uz 11. novembra krastmalu, kur no plkst. 14.00 notiks fotografēšanās un balsošana par titula „Latvijas gada talismans 2014” ieguvēju. Plkst. 15.00 tiks paziņoti balsojuma rezultāti un noskaidrots titula ieguvējs. 

Lielo leļļu un talismanu svētki ir Latvijā vienīgais pasākums, kurā vienuviet iespējams sastapt tik daudz lielo leļļu un talismanu. Dalībnieku daudzveidība iepriekšējo gadu laikā pasākumā bijusi ļoti plaša, un daudziem apmeklētājiem tikšanās ar šiem tēliem Lielo leļļu un talismanu svētkos ir viens no gaidītākajiem vasaras notikumiem. Kopš pirmā pasākuma norises 2010. gadā ik gadu Lielo leļļu un talismanu svētki kopā pulcē vairāk nekā 50 Latvijā mītošo lielo leļļu un talismanu.

Visi interesenti, kas vēlas pieteikt savus talismanus un lelles dalībai šā gada pasākumā, tiek aicināti pieteikumu sūtīt uz e-pastu: kristine@pasakums.lv    

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu veido nodibinājums „Rīga 2014” sadarbībā ar valsts, pašvaldības un nevalstiskajām kultūras organizācijām, radošajām apvienībām. Programmu finansē Rīgas dome, Kultūras ministrija un Eiropas Komisija.

0 komentāri

Komentāru nav