„RE RE Rīga!” turpina bagātīga izrāžu programma un koncerti

„RE RE Rīga!” turpina bagātīga izrāžu programma un koncerti
Mārtiņš Otto, Rīga 2014
08-08-2014 A+ A-
Ar brīvdabas priekšnesumiem, izrādēm slēgtās telpās un koncertiem piektdien, 8. augustā, turpinās „Rīga 2014” programmas notikums laikmetīgā cirka un pasaules mūzikas festivāls „RE RE Rīga!”

Kā iepriekš ziņots, laikmetīgā cirka izrāžu centrālā norises vieta ir Rīgas Kongresa nams un laukums pie tā, bet koncerti notiks „Rīga 2014” kultūras vasarnīcā „Esplanāde 2014”.

Pilsētvidē plānotas arī vairākas pārsteiguma izrādes. Viena no tādām būs „Compagnie Mobil” izrāde „Sulky M1” – jautra, romantiska komēdija ar savaldzināšanas paņēmieniem, kas silda sirdi, un ne tikai tāpēc vien, ka tajā spēlējas ar uguni. Izrādi laukumā pie „Laimas” pulksteņa varēs noskatīties plkst. 16.00, 18.00 un 20.30. Turpat arī plkst. 19.00 būs vērojams „Cirka Teater” no Norvēģijas un pūtēju orķestra „Auseklītis” priekšnesums.

Plaša bezmaksas izrāžu programma piektdien gaidāma arī laukumā pie Rīgas Kongresu nama. Izrādes sāksies jau no plkst. 17.00 un ilgs līdz pat 21.00 vakarā. Tie būs laikmetīgā cirka mākslinieki no Šveices, Lielbritānijas, Somijas, Spānijas un Igaunijas.

Savukārt Kongresu nama Lielajā un Jaunajā zālē piektdien plānotas trīs izrādes. Spāņu „Lusco e Fusco” izrāde „Encontros” („Satikšanās”) pēta un meklē jaunus skatuves kodus, jaunu kustību valodu un saziņas kanālus. Tā vēsta ne tikai par divu cilvēku tikšanos, bet arī saskari ar citu valodu, pretstatu satikšanos, fizisku un emocionālu piedzīvojumu. Tā ir multidisciplināra izrāde, kur fiziskais teātris un cirks tiek apvienoti, lai radītu jaunu pašizpausmes kodu. Visa šā eklektiskā maisījuma pamatā ir virtuozitāte un humors. Izrādes sākums plkst. 18.00.

Lielajā zālē plkst. 19.30 sāksies somu kompānijas „Nuua” izrāde „Lento”. Tajā skatītāji kļūst par lieciniekiem, kā savdabīgā, hēliju balonu apdzīvotā visumā divi mākslinieki sarunājas ar sevi un objektiem. Neparastie priekšmeti – baloni – šeit dzīvo paši savu dzīvi. Šķiet, ka mākslinieki ne tikai runā, bet tiešām mijiedarbojas ar šo priekšmetu fizisko gribu. Poētiskajās etīdēs apvienojot objektu manipulāciju, žonglēšanu, akrobātiku, fizisko teātri ar aizguvumiem no burvju trikiem.

Vakara izskaņā – plkst. 21.00 – Kongresu nama Jaunajā zālē notiks izrāde „Indomador”, ko uz Latviju ved Spānijas cirka mākslinieki „Animal Religion”. Izrāde ir par cilvēku, kurš atklāj savus dzīvnieciskos instinktus un pārvērš skatuvi par zvērnīcu, atgādinot par mūsos dziļi apslēpto dzīvnieciskumu un nekontrolējamo spēku. 

Paralēli izrādēm, kultūras vasarnīcā „Esplanāde 2014” gaidāmi divi koncerti. Plkst. 18.00 uzstāsies duets „Kaktiņš un Stūrītis”, bet plkst. 20.00 ansamblis „Manta”.

Precīzu izrāžu programmu meklē „RE RE Rīga!” mājaslapā. Biļetes uz izrādēm Kongresu namā var iegādāties „Biļešu servisa” kasēs.

0 komentāri

Komentāru nav