Gatavojas koncertzāles „Lielais dzintars” spāru svētkiem

Gatavojas koncertzāles „Lielais dzintars” spāru svētkiem
Publicitātes foto . Koncertzāles „Lielais dzintars” Kamerzāle
08-08-2014 A+ A-
Liepājas topošajai koncertzālei „Lielais dzintars” sasniedzot augstāko virsotni – 30 metrus, šā gada 30. augustā plkst. 19.00 tiks svinēti spāru svētki. Īpaši šim notikumam par godu komponists Kārlis Lācis radījis darbu „Liepājas koncerts 42.195”, kura pirmatskaņojums notiks jaunceltnes Kamerzālē, Liepājā, Radio ielā 8. Koncerta tiešraidi būs iespējams vērot gan brīvā dabā Liepājas koncertdārzā „Pūt, vējiņi!” uz lielā ekrāna, gan tiešsaistē „Radio SWH” mājaslapā.

Spāru svētku koncerta programmā iekļauti divi skaņdarbi: Jura Karlsona „Koana” un Kārļa Lāča „Liepājas koncerts flautai, obojai un orķestrim 42.195” (pirmatskaņojums). Kā zināms, 42,195 km ir oficiālais maratona garums, un tā īpašības – mērķtiecību, nepārtrauktu kustību, sacensību, attīstību un izaugsmi – varam pielīdzināt arī „Lielā dzintara” šā brīža būvniecības gaitai.

„Skrienot cilvēks ik uz soļa piedzīvo tā saucamo lidojuma fāzi, kad abas kājas ir atrautas no zemes. Lidojums ir arī visbiežāk minētais sajūtu raksturojums pēc garo distanču mērošanas, to pielīdzina ļoti spēcīgai prieka un laimes emociju izpausmei,” stāsta darba autors Kārlis Lācis.

Koncertā piedalīsies solisti Miks Vilsons (flauta) un Pēteris Endzelis (oboja), Liepājas Simfoniskais orķestris, pie diriģenta pults – Atvars Lakstīgala. 

Biļetes uz spāru svētku koncertu šobrīd pieejamas „Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā. Tā kā Kamerzālē vietu skaits ir ierobežots, esam padomājuši par iespēju ikvienam interesentam būt klāt šajā svinīgajā notikumā. Tādēļ koncerta tiešraidi bez maksas liepājnieki un pilsētas viesi varēs vērot uz lielā ekrāna brīvā dabā Liepājas koncertdārzā „Pūt, vējiņi!”. Savukārt „Radio SWH” mājaslapā nodrošinātā tiešraide ļaus ikvienam Latvijas iedzīvotājam un arī ārvalstīs dzīvojošajiem sekot līdzi pasākuma norisei.

Svarīga informācija pasākuma apmeklētājiem „Lielajā dzintarā”: pirms koncerta norises vietā lūdzam iepazīties un ievērot drošības noteikumus būvlaukumā!

Spāru svētku koncerts būs teju noslēdzošais pasākums šā gada festivālā „Liepājas vasara”, kas aizrit topošās koncertzāles „Lielais dzintars” gaidīšanas zīmē. Gan koncerta klausītājus, gan „Pūt, vējiņi!” apmeklētājus uzreiz pēc koncerta plkst. 21.00 aicinām doties uz Liepājas pludmali, kur norisināsies Senās uguns nakts pasākums „Ziemeļu pavasaris”.

0 komentāri

Komentāru nav