Atkārtoti varēs noskatīties dejas izrādi „No Vecmīlgrāvja ar mīlestību”

Atkārtoti varēs noskatīties dejas izrādi „No Vecmīlgrāvja ar mīlestību”
Mārtiņš Otto, Rīga 2014
10-08-2014 A+ A-
13. augustā plkst. 18.00 stāvlaukumā pie Mūkusalas Mākslas salona būs iespēja noskatīties „Rīga 2014” programmas projekta „Deja iziet pilsētā” laikā tapušo laikmetīgās dejas izrādi „No Vecmīlgrāvja ar mīlestību. Из Вецмилгрависа с любовью”.

Izrāde „No Vecmīlgrāvja ar mīlestību. Из Вецмилгрависа с любовью” norisinās izstādes „Latvieši. Mīti un konteksti” ietvaros. Izstāde apskata latviskās identitātes jēdzienus un akcentē to saistību ar mainīgo vēsturi un atvērto nākotni. Izstāde skatāma līdz 13. septembrim.

Izrāde notiks stāvlaukumā pie Mūkusalas Mākslas salona, Mūkusalas ielā 42, Rīgā. Lietus gadījumā tās norise var tikt atcelta, to ziņojot salona mājaslapā un „Facebook” profilā.

„No Vecmīlgrāvja ar mīlestību. Из Вецмилгрависа с любовью” kopā ar astoņiem latviešu dejotājiem veidojis flāmu horeogrāfs Kūns Augustinens (Koen Augustijnen, Beļģija) no pasaulē pazīstamās dejas kompānijas „les ballets C de la B”.

Izrāde „No Vecmīlgrāvja ar mīlestību. Из Вецмилгрависа с любовью” ir stāsts par kopienu, kur visi ir kopā un katrs pats par sevi.

Izrādes horeogrāfu interesē spēki, kas nosaka noteiktas sabiedrības grupas saglabāšanos un attīstību, un to, cik liela loma šajos procesos ir katram indivīdam.

Tāpat viņu Latvijā fascinē tautas dejas, kuras uzlūko kā fenomenu, ko sabiedrība ir spējusi ne tikai saglabāt, bet arī mainīt un attīstīt. Uzvedumā šie elementi sakausēti ar izrādes līdzautoru un izpildītāju iespaidiem, kuri iegūti Vecmīlgrāvja apkaimē un sarunās ar vietējiem iedzīvotājiem. Izpētes dokumentācija apkopota blogā, ko var lasīt šeit!

Horeogrāfs Kūns Augustinens ar latviešu dejotājiem Katrīnu Albuži, Evitu Biruli, Dmitriju Gaitjukeviču, Aldi Liepiņu, Elīnu Lutci, Robertu Muciņu, Evu Vancāni un Kristīni Vismani sāka strādāt jau pagājušā gada oktobrī, pasniedzot meistardarbnīcu kultūras pilī „Ziemeļblāzma”. Darbnīcā, kopīgās sarunās un klejojumos pa Vecmīlgrāvja apkaimi dzima izrādes ideja paplašināt dejas ierasto praksi un teritoriju, novirzot izpētes un izrāžu tapšanas procesu uz Rīgas apkaimēm un padarot šo pilsētas daļu redzamo un neredzamo ainavu par izrādes centru.

Kūns Augustinens ir studējis Ģentes Universitātē un savu māksliniecisko darbību sāka kā dejotājs slavenā flāmu režisora Alēna Platela kompānijā „les ballets C de la B”. Kopš 1997. gada viņš iestudē pats savas izrādes kopā ar virtuozajiem „les ballets” dejotājiem, no kurām vairākas – „bache” (2004), „Import Export” (2006), „Ashes” (2009) – ir izpelnījušās plašu starptautisku atzinību. Pēdējā laikā Kūns strādā ārpus kompānijas un ir veidojis izrādes Palestīnā un Austrālijā. Kūna darbi atklāj mākslinieka aizrautīgo interesi par apkārt notiekošo, un tiem piemīt „les ballets C de la B” raksturīgais rokraksts – tie ir eklektiski, enerģiski un apvieno laikmetīgo mākslu un popkultūru.

0 komentāri

Komentāru nav