Rīgā notiks otrā „TEDxRiga” konference

Rīgā notiks otrā „TEDxRiga” konference
F64
16-05-2013 A+ A-
Kinoteātrī „Splendid Palace” 13. jūnijā notiks otrā prestižā TED kustības nacionālā mēroga konference „TEDxRiga”. Tajā piedalīsies vairāk nekā 20 izcilu Latvijas un ārvalstu runātāju, kultūras portālu „Rīga 2014” informē konferences rīkotāji.

„TEDxRiga” konference notiks četrās tematiskajās sesijās – kopā uzstājoties vairāk nekā 20 Latvijas un ārvalstu lektoriem.

Kā vieni no bloka Zeme lektoriem būs arhitekte Zaiga Gaile un uzņēmējs Māris Gailis. Sadaļā „Zeme” uzstāsies Asoc. profesore un vadošā pētniece LU Medicīnas fakultātē, L'OREAL Latvija „Sievietēm zinātnē” stipendiāte Una Riekstiņa.

Sesijas „Ūdens” viena no lektorēm būs politoloģe Vita Matīsa, kuru papildinās režisors Jans Villems van der Boss, kurš Dailes teātrī iestudējis izrādes „Spilvencilvēks” (2005), „Amadejs” (2011) un „Vējiem līdzi” (2013). Sesijā „Gaiss” līdz ar bērnu grāmatas un zinātnes centra „Zili brīnumi” autoru Aldi Kalniņu uzstāsies radošs krievu dzejnieku un mākslinieku kolektīvs „Orbita”, kuru darbi veltīti dialogam starp dažādām radošām jomām.

Noslēdzošajā sesijā „Uguns” uzstāsies Maskavā dzīvojošais, „Mgnoveņija” Krievijas televīzijas kanālā „Lietus” („Дождь”) un radiostacijas „Sudraba lietus” („Серебряный дождь”) autors Alekss Dubass, kuram pievienosies pavārs, garšu pasaules pazinējs, restorānu īpašnieks un kulinārijas šovu vadītājs Mārtiņš Sirmais. Abiem kungiem pēdējā sesijā pievienosies Baiba Rubesa, kura 17 gadus strādājusi vienā no pasaules top 10 naftas un gāzes uzņēmumiem – Norvēģijas „Statoil”.

„Šogad konferences tēma ir četri elementi. Tiek uzskatīts, ka visa eksistences pamatā ir četri elementi – Gaiss, Uguns, Ūdens un Zeme. Tie visi – kopā vai atsevišķi pilda svarīgus uzdevumus gan dabā, gan mūsos pašos.

Lai realizētu savas idejas un sasniegtu mērķus, tos liekam lietā, izvēloties sev tuvāko un spēcīgāko. Kas virza Tevi?” par „TEDxRiga 2013” ideju stāsta organizatoru pārstāvis Pāvils Jurjāns.

Konferences oficiālās valodas būs angļu un latviešu valoda. Iepazīties ar konferences norises programmu var mājaslapā tedxriga.com, kur pakāpeniski tiek publicēta arī visa informācija par lektoriem, soli pa solim atklājot „TEDxRiga” bagātīgo piedāvājumu.

Pieteikšanās biļetēm noslēgsies 1. jūnijā. Savukārt 3. jūnijā notiks izloze, kurā tiks noskaidroti laimīgie, kuriem būs iespēja iegādāties biļetes uz „TEDxRiga” konferenci. Biļetes cena – Ls 50. Pieteikšanās „TEDxRiga”  mājaslapā.

0 komentāri

Komentāru nav