Nelsons būs Bostonas Simfoniskā orķestra galvenais diriģents

Nelsons būs Bostonas Simfoniskā orķestra galvenais diriģents
Publicitātes foto . diriģents Andris Nelsons
16-05-2013 A+ A-
Izcilais latviešu diriģents Andris Nelsons kļūs par Bostonas Simfoniskā orķestra galveno diriģentu, ceturtdienas vakarā vēsta ieraksts viņa oficiālajā mājaslapā sociālajā tīklā „Facebook”. Jaunajā amatā viņš stāsies 2014./2015. gada sezonā.

Kopš 2008. gada Nelsons bijis Birmingemas Simfoniskā orķestra diriģents. Ar Bostonas Simfonisko orķestri Nelsons debitēja 2011. gadā, vēsta laikraksts „The New York Times”.  No 2003. līdz 2007. gadam viņš bija Latvijas Nacionālās operas galvenais diriģents, bet vēlāk strādājis Anglijā un Vācijā.

Bostonas Simfoniskais orķestris bez galvenā diriģenta ir kopš 2011. gada, kad veselības problēmu dēļ no diriģenta amata atkāpās Džeimss Levins.

Pirmoreiz savā oficiālajā statusā Bostonas orķestra priekšā Nelsons stāsies šā gada oktobrī, diriģējot Vāgnera un Mocarta skaņdarbus. Kā vēsta ieraksts Bostonas Simfoniskā orķestra mājaslapā, Nelsons būs orķestra piecpadsmitais galvenais diriģents. Par orķestra galveno diriģentu Andris Nelsons kļuva saskaņā ar mūziķu balsojumu.

Ziņa par Andra Nelsona jauno statusu lasāma šeit.

0 komentāri

Komentāru nav