Top Rakstniecības un mūzikas muzeja ekspozīcija „Dziesma”

Top Rakstniecības un mūzikas muzeja ekspozīcija „Dziesma”
Publicitātes foto
12-08-2014 A+ A-
Rakstniecības un mūzikas muzejs ekspozīcijas „Dziesma” veidošanā iesaista sabiedrības pārstāvjus. Aptaujas, semināri un tikšanās ar Latvijas iedzīvotājiem palīdz noskaidrot attieksmi pret dziesmām un dziedāšanu, kā arī ļauj veidot mūsdienīgu ekspozīciju, sekojot potenciālo apmeklētāju vēlmēm un vajadzībām.

RMM pastāvīgo ekspozīciju Dziesma plānots atklāt līdz ar rekonstruēto muzeja ēku 2016. gadā. Pamatojoties uz dziesmas un dziedāšanas tradīcijas nozīmību Latvijas kultūrā, tā iecerēta kā muzeja dāvana Latvijas Republikas 100 gadu jubilejā. Ekspozīcijas struktūra tiks veidota, stāstot Latvijas dziesmu vēsturi caur mūsdienu cilvēka dzīves ritējumu. Līdzīgi kā Krišjāņa Barona tautasdziesmu kārtojumā ekspozīcijas ietvaros cilvēks piedzims, augs, izies cauri noteiktai sociālajai pieredzei, ieaugs savas kopienas mantojumā un kļūs jau par nākamās paaudzes pamatu. Tādējādi šodienas Latvijas iedzīvotāju iesaiste ekspozīcijas izveidē ir ļoti būtiska.

Lai uzzinātu pēc iespējas daudzveidīgāku mūsdienu Latvijas iedzīvotāju pieredzi, muzeja darbinieki šovasar dodas izbraukumos uz dažādām pilsētām, kur veic gan ielu aptaujas, gan sadarbībā ar vietējām kultūras iestādēm rīko tikšanās ar iedzīvotājiem. Daugavpilī, Latgales Centrālajā bibliotēkā, muzeja darbinieki tikās ar vietējās inteliģences pārstāvjiem, un sirsnīgās sarunas kulminācija bija leģendārās diriģentes Terēzes Brokas dziesmām caurvītais dzīvesstāsts. 12. augustā muzejs viesojas Jelgavā, 19. augustā RMM pārstāvji tiksies ar Liepājas iedzīvotājiem, savukārt 26. augustā mēros ceļu uz Cēsīm. Ikviens, kuram ir personisks stāsts par īpašu notikumu, kurā liela nozīme bijusi kādai dziesmai, aicināts arī pats sazināties ar muzeju (rakstot uz šo e-pastu; tālr. 67221956).

Paralēli aptaujām un stāstu vākšanai ekspozīcijas izveidē tiek iesaistīti Latvijas labākie literatūras, mūzikas un vēstures skolotāji. Aktīvā semināru darbā viņi palīdz izstrādāt metodiku darbam ar skolēnu grupu ekspozīcijā, lai topošā ekspozīcija spētu aizraut jauniešus, kā arī palīdzētu pedagogiem papildināt mācību programmu.
Iesaistīties ekspozīcijas „Dziesma” veidošanā iespējams arī, piedaloties aptaujā portālā „VisiDati”. Aptaujā piedalījušies jau vairāki simti respondentu, atklājot gan savus dziesmu klausīšanās un dziedāšanas paradumus, gan iesakot konkrētas dziesmas, kuras būtu jāiekļauj muzeja ekspozīcijā. Tādējādi muzeja rīcībā veidojas saraksti ar mūsdienu Latvijas iedzīvotāju iecienītākajām bērnības, mīlestības un patriotiskajām dziesmām.

Dziedātājas Aijas Vītoliņas video „Manas dziesmas stāsts” vari noskatīties šeit:

&list=UUKgw6g-B1hUTng-iB2sVp9Q&index=1

0 komentāri

Komentāru nav