JRT sezonu atklās ar Gata Šmita jauniestudējumu

JRT sezonu atklās ar Gata Šmita jauniestudējumu
Publicitātes foto
12-08-2014 A+ A-
3. septembrī plkst. 19.00 Jaunā Rīgas teātra Lielajā zālē notiks režisora Gata Šmita iestudētās Ļeva Tolstoja lugas „Tumsas vara” jeb „Nadziņš ieķēries – putniņš pagalam” pirmizrāde, pavēstīja JRT pārstāvji.

„Nadziņš ieķēries – putniņš pagalam” ir Ļeva Tolstoja 1886. gadā sarakstītās lugas „Tumsas vara” sākotnējais nosaukums. Tās pamatā ir patiesi notikumi – luga balstīta uz Tulas guberņas tiesas krimināllietu par kāda zemnieka izdarīto noziegumu. Rakstot lugu, Tolstojs apmeklēja notiesāto katorgā. Autoru ne tik daudz interesējusi baisā nozieguma norise, bet gan tas, kā visi tajā iesaistītie varējuši nonākt aiz galējās cilvēcības robežas, un vai ir iespējams ceļš atpakaļ.

Īsi pēc lugas sarakstīšanas Krievijas cenzūras komiteja „Tumsas varu” aizliedza. Pat neatkarīgi no paša cara Aleksandra III atbalsta lugas iestudēšana nebija atļauta līdz 1895. gadam. 

Režisors Gatis Šmits saka: „Izrāde ir mūsu mēģinājums ieskatīties cilvēka dvēseles vistumšākajos nostūros. Tā ir par elli zemes virsū, ko rada cilvēku tumsonība un nespēja valdīt pār saviem instinktiem. Izrāde ir par to, cik trausla un viegli zaudējama ir cilvēcība. Šodien, 128 gadus pēc lugas sarakstīšanas, tumsas vara nav zudusi un cīņa ar to turpinās katrā no mums.”

Jauniestudējumā piedalīsies aktieri Ivars Krasts, Guna Zariņa, Gundars Āboliņš, Inga Tropa, Alise Danovska, Ģirts Krūmiņš, Baiba Broka, Vilis Daudziņš, Jana Čivžele, Sandra Kļaviņa un Gatis Gāga. 

Izrādes scenogrāfs ir Rūdolfs Bekičs, kostīmu māksliniece – Keita.

Bērniem līdz 16 gadu vecumam izrādi apmeklēt nav ieteicams.

Tuvākās izrādes: 4., 5. un 6. septembrī. Biļetes no 14. augusta plkst. 10.00 nopērkamas JRT kasē, Lāčplēša iela 25, un teātra mājaslapā.

0 komentāri

Komentāru nav