Rēzeknē notiks starptautiskais kinofestivāls „Open Place”

Rēzeknē notiks starptautiskais kinofestivāls „Open Place”
Jolanta Koškorjova . Šonedēļ Latgales vēstniecībā „Gors” norisināsies kinofestivāls „Open Place”
12-08-2014 A+ A-
No 16. līdz 20. augustam rēzekniešus un pilsētas viesus atkal priecēs starptautiskais īsfilmu kinofestivāls „Open Place”. Koncerti, īsfilmu skates, kinoseansi, tikšanās ar māksliniekiem, kino un vīna vakari uz jumta terases un citas norises piepildīs piecas dienas ilgo kinofestivāla programmu, kas iezīmē Rietumu, Austrumu un visa vidū – latgaliskā – satikšanos.

Starptautiskais īsfilmu kinofestivāls „Open Place” aizsākās 2013. gadā ar mērķi popularizēt Eiropas jaunākās un labākās īsmetrāžas filmas, veicināt Latvijas kinematogrāfa attīstību, kā arī veidot jaunu un talantīgu kino nozares profesionāļu pieredzes apmaiņu un sadarbību. Tāpat kinofestivāla „Open Place” uzdevums ir veicināt Rēzeknes kā Latgales kultūras un tūrisma centra atpazīstamību un kinematogrāfistu sadarbību Baltijas reģiona un Eiropas līmenī.

2014. gadā kinofestivālā akcents tiek likts uz jauno kino režisoru vietu, dāvāt iespēju parādīt un pierādīt savus spēkus starptautiskā līmenī.

Šogad kinofestivāla konkursa programmā piedalīsies 27 īsfilmas, ko veidojuši jaunie režisori no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Dānijas, Vācijas un Krievijas. Konkursa īsfilmu skates notiks trīs dienas no 17. līdz 19. augustam. Jauno režisoru veikumu izvērtēs kompetenta žūrija, kuras sastāvā ir vairāki kino profesionāļi: kino režisore un pasniedzēja Laima Žurgina, Baltijā lielākā starptautiskā īsfilmu festivāla „2ANNAS” iepriekšējā producente Amanda Boka, kino un video mākslas pasniedzēja Agnese Ivane un kino konsultants, viens no Ūmeo starptautiskā filmu festivāla (Zviedrija) dibinātājiem Toms Palmens (Thom Palmen)

„Open Place” konkursa programmu uzvarētāji saņems balvas no festivāla atbalstītājiem. Konkursa programmas ietvaros tiks piešķirtas arī īpašās simpātiju balvas (festivāla „Open Place” statuetes) un atzinības raksti. Festivāla labākā filma saņems „Grand Prix” 1000 eiro vērtībā. 

Paralēli konkursa programmai kinofestivāla laikā tiks piedāvāta plaša kultūras programma – konkursa atklāšanas un noslēguma koncerti ar vietējo un ārvalstu viesu piedalīšanos, tikšanās pēcpusdienas ar ievērojamiem kino un teātra aktieriem, ārpuskonkursa filmu programma, kurā tiks izrādītas godalgotas un pēdējo gadu labākās ārvalstu un Krievijas kino filmas, piemēram, „Ģeogrāfs nodzēris globusu”, „12 gadi verdzībā” u. c. Šā gada festivāla viesi ir Jānis Streičs, Mirdza Martinsone, Aristarhs Ļivanovs, Valentīna Talizina, Sergejs Šakurovs u. c.

Kinofestivāla pasākumi brīvi pieejami ikvienam interesentam. Biļetes iegādājamas gan Latgales vēstniecības „Gors” kasē, gan „Biļešu paradīze” biļešu tīklā.

0 komentāri

Komentāru nav