Zolitūde aicina uz „Urbānajiem pilsētstāstiem”

Zolitūde aicina uz „Urbānajiem pilsētstāstiem”
Aija Bley . „Skaistuma piezīmes”
13-08-2014 A+ A-
Zolitūdē „Urbāno stāstu” kultūras notikumi gaidāmi 21. augustā no plkst. 18.00. Ruses ielas 14 iekšpagalmā ar kino un laikmetīgās dejas vakaru tiks atklāta ekspozīcija „Solitude”. Ekspozīcijas foto sadaļu, kurā iemūžināti Zolitūdes iedzīvotāji, veido fotogrāfe Aija Bley un māksliniece no Japānas Ajaka Jamamoto (Ayaka Yamamoto).

„Cilvēki ļoti vēlas kaut ko darīt, gatavi iesaistīties. Ļoti svarīgi, ka tieši tie, kuriem ir vismazākais sakars ar kultūru, ir visaktīvākie un darboties griboši. Jūtams, ka viņiem šī kultūras deva ir vajadzīga,” par pieredzi, veidojot „Rīga 2014” projektu „Urbānie pilsētstāsti”, stāsta projekta vadītāja Kristīne Želve.

Horeogrāfes Sintija Siliņa un Agnese Bordjukova gatavo performanci, un šajā laikmetīgās dejas priekšnesumā darbosies tikai paši zolitūdieši. Tāpat būs vietējais dzejas slams, kurā uzstāsies Zolitūdes dzejnieki. Tiks rādīta arī kino programma, kurā iekļauta Ivara Selecka dokumentālā filma „Zolitūde”, kā arī arhīva materiāli – kinožurnāli par to, kā tapa šis rajons, kā to cēla vjetnamiešu viesstrādnieki, viens no kinožurnāliem ir par Imantas pārbrauktuvi, kā arī ir vēl viens ļoti interesants agrīno 1990. gadu materiāls ar stāstu par bezpajumtnieku.

Trešā „Urbāno pilsētstāstu” daļa norisināsies 28. augustā Brasā. Pasākumi notiks Miera ielas Lielajos kapos, kas savai pamatfunkcijai vairs netiek izmantoti jau kopš Otrā pasaules kara laika, un mūsdienās jau tie ir kļuvuši par savdabīgu parku. No plkst. 19.00 plānota fotogrāfes Māras Pētersones apkaimes iedzīvotāju fotoportretu izstāde „Lielo kapu stāsti”, no plkst. 20.00 laukumiņā pie Baronu dzimtas kapavietas būs kinoinstalācija „Tālā gaisma” ar fragmentiem no Aivara Freimaņa filmas „Dzīvīte” un Andra Slapiņa dokumentālās filmas „Krišjānis Barons”. Savukārt Kristīnes Želves darbā „Atstāstījums” Ieva Birnbauma stāsta Kārļa Skalbes pasaku „Bendes meitiņa”. „Urbāno pilsētstāstu” noslēgumā no plkst.  22.00 līdz pusnaktij „Nakts ērģeļmūzikas koncerts” Lielo kapu baznīcā, spēlē ērģelnieks Māris Bietags.

Projekts veidots kā viena no Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmas tematiskās līnijas „Ceļu karte” aktivitātēm, un tā mērķis ir iedzīvināt kultūras un mākslas norises pilsētvidē. Projektu īsteno biedrība „Domuzīme”.

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu veido nodibinājums „Rīga 2014” sadarbībā ar valsts, pašvaldības un nevalstiskajām kultūras organizācijām, radošajām apvienībām. Programmu finansē Rīgas dome, Kultūras ministrija un Eiropas Komisija. „Rīga 2014” programmas partneris ir „Lattelecom”, kas arī nodrošina tehnoloģisko atbalstu.

0 komentāri

Komentāru nav