Esplanādē izrādīs Aigara Graubas spēlfilmu „Sapņu komanda 1935”

Esplanādē izrādīs Aigara Graubas spēlfilmu „Sapņu komanda 1935”
Mārtiņš Mīlbrets . Kadrs no filmas „Sapņu komanda 1935”
Trešdien, 20. augustā, plkst. 22.30 kultūras vasarnīcā „Esplanāde 2014” turpinās pasākumu cikls „Latvijas filmu vakari”, ko rīko Nacionālais Kino centrs. Šoreiz skatītājiem tiks piedāvāta Aigara Graubas spēlfilma „Sapņu komanda 1935”. Pirms seansa – tikšanās ar režisoru Aigaru Graubu un producentu Andreju Ēķi. Pasākumu vadīs kinokritiķe Zane Balčus.

1935. gadā Ženēvā notika pirmais Eiropas čempionāts basketbolā, šim notikumam gatavojās arī Latvijas valstsvienība. Jaunais treneris Baumanis bija pārliecināts, ka viņa komanda spēs paveikt brīnumu, tomēr ceļā uz čempionātu viņus pavadīja intrigas, likstas un pārpratumi.

Režisora Aigara Graubas („Baiga vasara”, „Rīgas sargi”) filmu par Latvijas valsts vēsturē nozīmīgo notikumu kinoteātros noskatījušies vairāk nekā 150 tūkstoši skatītāju. Filma guvusi arī starptautisku atzinību, izrādīta vairāk nekā divdesmit starptautiskos festivālos, iegūstot atzinību gan par labāko režiju, gan labāko drāmu, gan labāko ārvalstu filmu. Filmas DVD ir pārdotākais Latvijā 2013. gadā.

Latvijas filmu vakari Esplanādē turpināsies: nākamtrešdien, 27. augustā, režisora Ivara Selecka dokumentālā filma „Šķērsiela”, kas tapusi 1988. gadā un atzīta par labāko Eiropas dokumentālo filmu, iegūstot Eiropas Kinoakadēmijas galveno balvu „Felikss”.

Latvijas filmu vakarus rīko Nacionālais Kino centrs sadarbībā ar „Rīga 2014” un „Lattelecom”, kas nodrošina tehnoloģisko atbalstu.

0 komentāri

Komentāru nav