„Lielā dzintara” spāru svētku koncerts notiks „Pūt, vējiņos”

„Lielā dzintara” spāru svētku koncerts notiks „Pūt, vējiņos”
Publicitātes foto
19-08-2014 A+ A-
Klausītāju lielās intereses dēļ topošās koncertzāles „Lielais dzintars” spāru svētku koncerts 30. augustā plkst. 19.00 no jaunceltnes pārcelts uz koncertestrādi „Pūt, vējiņi!” (Liepājā, Peldu ielā 57), pavēstīja koncertzāles pārstāve Baiba Bože.

„Estrāde „Pūt, vējiņi!” spāru svētku koncertam tika izvēlēta, jo, redzot publikas lielo interesi, kļuva skaidrs, ka „Lielā dzintara” kamerzāle nespēs uzņemt visus klausītājus,” par koncerta norises vietas maiņu stāsta SIA „Lielais dzintars” valdes loceklis Ints Dālderis. „Manuprāt, koncertdārzs „Pūt, vējiņi!” pēc „Lielais dzintars” pabeigšanas būtu nākamais kultūras infrastruktūras objekts Liepājā, kura uzlabošanai būtu jāpievērš īpaša uzmanība”, papildina I. Dālderis.

SIA „Lielais dzintars” atvainojas par sagādātajām neērtībām un kā kompensāciju tiem, kas jau iegādājušies biļetes uz koncertu sākotnēji paredzētajā kamerzālē, piedāvā iespēju 30. augustā plkst. 13.00 būvnieku pavadībā apskatīt „Lielā dzintara” jaunceltni. Dalību koncertzāles apskatei lūgums apstiprināt, nosūtot e-pastu uz: baiba.boze@greatamber.lv.

Jau minēts, ka īpaši šim notikumam par godu komponists Kārlis Lācis radījis darbu Liepājas koncerts „42.195”, kura pirmatskaņojums būs tieši Liepājā. 

Ikvienam interesentam koncerta tiešraidi būs iespējams vērot arī tiešsaistē – radio SWH mājaslapā. 

Spāru svētku koncerta programmā iekļauti divi skaņdarbi: Jura Karlsona Koana un Kārļa Lāča Liepājas koncerts flautai, obojai un orķestrim „42.195” (pirmatskaņojums). Kā zināms, 42.195 kilometri ir oficiālais maratona garums, un tā īpašības – mērķtiecība, nepārtraukta kustība, sacensība, attīstība un izaugsme – varam pielīdzināt arī „Lielā dzintara” šā brīža būvniecības gaitai.
 
„Skrienot cilvēks ik uz soļa piedzīvo tā saucamo lidojuma fāzi, kad abas kājas ir atrautas no zemes. Lidojums ir arī visbiežāk minētais sajūtu raksturojums pēc garo distanču mērošanas, to pielīdzina ļoti spēcīgai prieka un laimes emociju izpausmei,” stāsta darba autors K. Lācis.

Koncertā piedalīsies solisti Miks Vilsons (flauta) un Pēteris Endzelis (oboja), Liepājas Simfoniskais orķestris, pie diriģenta pults – Atvars Lakstīgala. 

Biļetes uz spāru svētku koncertu šobrīd pieejamas „Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā. 

Spāru svētku koncerts būs teju noslēdzošais pasākums šā gada festivālā „Liepājas vasara”, kas aizrit topošās koncertzāles „Lielais dzintars” gaidīšanas zīmē. Gan koncerta klausītājus, gan „Pūt, vējiņi!” apmeklētājus uzreiz pēc koncerta plkst. 21.00 aicinām doties uz Liepājas pludmali, kur norisināsies Senās uguns nakts pasākums „Ziemeļu pavasaris”.

0 komentāri

Komentāru nav