Esplanādē rādīs Ivara Selecka dokumentālo filmu „Šķērsiela”

Esplanādē rādīs Ivara Selecka dokumentālo filmu „Šķērsiela”
No Kinomuzeja krājuma
27. augustā plkst. 22.30 kultūras vasarnīcā „Esplanāde 2014” turpinās pasākumu cikls Latvijas filmu vakari, ko rīko Nacionālais Kino centrs. Šoreiz skatītājiem būs iespēja noskatīties Ivara Selecka dokumentālo filmu „Šķērsiela”, kas tapusi 1988. gadā.

Režisora un operatora Ivara Selecka dokumentālā filma „Šķērsiela” ir vēstījums par dzīvi un laiku kādā nelielā un ļoti savdabīgā Pārdaugavas ieliņā. Tā savulaik uzrunāja ne tikai Latvijas, bet arī visas pasaules publiku, kā arī saņēma apbalvojumus dažādos pasaules festivālos, tostarp Eiropas Kinoakadēmijas galveno balvu „Felikss”. Filma iekļauta Latvijas kultūras kanonā.

Radošais tandēms – Ivars Seleckis un scenārija autors Tālivaldis Margēvičs – par Rīgas nomales ieliņu uzņēmuši vēl divas filmas: „Jaunie laiki Šķērsielā” 1999. gadā un „Kapitālisms Šķērsielā” 2013. gadā.

Interviju ar Ivaru Selecki „Rīga 2014” portālā lasi šeit!

Atgādinām, ka Ivars Seleckis ir viens no septiņiem Eiropas režisoriem, kas piedalās „Rīga 2014” programmā iekļautās filmas „Pāri ceļiem un upei” veidošanā. Viņa stāsts filmā būs impresijas par Ķīpsalas piekrasti pie Daugavas.

Nākamtrešdien, 3. septembrī, Latvijas filmu vakari Esplanādē noslēgsies ar projekta „Rīgas kino” pasākumu, kura ietvaros būs iespējams noskatīties gan bērnu un jauniešu veidotās īsfilmas, gan režisora Jāņa Norda filmu „Mammu, es tevi mīlu”.

Latvijas filmu vakarus rīko Nacionālais Kino centrs sadarbībā ar „Rīga 2014” un „Lattelecom”, kas nodrošina tehnoloģisko atbalstu.

0 komentāri

Komentāru nav