Pārdaugavas svētki Arkādijas parkā

Pārdaugavas svētki Arkādijas parkā
Publicitātes foto
17-05-2013 A+ A-
2013. gada maija pēdējā sestdienā – 25. maijā – rīdzinieki un pilsētas viesi ir gaidīti Pārdaugavā, kur Arkādijas parkā notiks tradicionālie Pārdaugavas svētki. Šogad Pārdaugavas svētku tēma ir „Pārdaugavas 24 sejas”, jo šajā Rīgas daļā ir tieši tik apkaimju – katra ar savu vizuālo tēlu, raksturu un tradīcijām, vēsta pasākuma rīkotāja Inese Meiere.

Parkā uz skatuves no plkst. 12.00 visas dienas garumā notiks Pārdaugavas kultūras centru un interešu izglītības iestāžu labāko kolektīvu koncerts, plkst. 14.00 uzstāsies Ilga Reizniece ar folkloras kopu „Vārpas”, prezentējot jauno albumu „Gadapkārti”, plkst. 16.00 klausītājus ar muzikāli dzejisku kolāžu iepriecinās pārdaugaviete, dziedātāja Ieva Parša ar draugiem, savukārt plkst. 17.45 sekos populārās mūzikas laiks.

Plkst. 18.15 jautrus deju rakstus izdancos deju ansamblis „Pērle”, plkst. 19.00 muzicēs grupa „Musiqq”, bet plkst. 20.00 visi aicināti uz zaļumballi kopā ar „Sesto jūdzi” un svētku noslēguma uguņošanu pie Māras dīķa.

Visu dienu Arkādijas parkā darbosies radošas darbnīcas, notiks dažādas jautras un sportiskas atrakcijas bērniem. No plkst. 14.00 īpašā Kinoteltī būs tikšanās ar Rozi Stiebru un Ansi Bērziņu, varēs skatīties animācijas filmas, bet plkst. 15.00 – filmu „Pēdējā tempļa hronikas”. Būs skatāmas vairākas brīvdabas fotoizstādes, apbalvosim ideju konkursa „Mīlestības aleja” labākos autorus. Darbosies amatnieku tirdziņš un kafejnīca.

Sporta bāzē Uzvaras parkā no plkst. 11.00 risināsies sacensības pludmales volejbolā un ielu basketbolā.

Interesantus pārsteigumus svētku apmeklētājiem sarūpējis nodibinājums „Rīga 2014”, Latvijas dzelzceļa vēstures muzejs un citi Pārdaugavas svētku dalībnieki. Turklāt daudzveidīgas programmas piedāvās tuvējie Ojāra Vācieša un Jāņa Akuratera muzeji. Dažādas svētku aktivitātes varēs baudīt arī Kalnciema kvartālā.

Svētki kļuvuši par gaidītu notikumu, un pasākuma dalībnieku entuziasma un apmeklētāju atsaucības dēļ ar katru gadu tie top plašāki un daudzveidīgāki. Ne visi pārdaugavieši apmeklē pašvaldības pasākumus pilsētas centrā, tāpēc tieši iedzīvotāju vēlme svinēt svētkus un piedzīvot šādu notikumu savas dzīvesvietas tuvumā bija viens no iemesliem, kas mudināja Pārdaugavas izpilddirekciju šādu projektu īstenot. Arī vēsturiski zināms, ka Arkādijas parkā notikuši nozīmīgi pasākumi, svinēti svētki, rīkotas zaļumballes. Tādējādi Pārdaugavas svētki ir arī vēsturiskas tradīcijas turpinājums. Uz tikšanos Arkādijas parkā!

0 komentāri

Komentāru nav