Rīgas Domā notiks „Dzejkoncerts”

Rīgas Domā notiks „Dzejkoncerts”
Publicitātes foto
27-08-2014 A+ A-
Ikgadējo Dzejas dienu programma, 6. septembrī plkst. 21.00 Rīgas Domā notiks „Dzejkoncerts”, ko rīko biedrība „Ascendum” sabiedriskās kustības „Mans Doms” koncertsērijas ietvaros. „Dzejkoncertā” piedalīsies latviešu mūzikas grupa „Sigma” un septiņi ievērojamākie mūsdienu latviešu dzejnieki Inese Zandere, Kārlis Vērdiņš, Inga Gaile, Uldis Bērziņš, Anna Auziņa, Arvis Viguls un Artis Ostups. Pasākumā ieeja par ziedojumiem Rīgas Doma jaunajai vitrāžai „Ar degsmi par brīvu Latviju”. Tas būs īpaša žanra iestudējums, kurā vienlīdz liela nozīme paredzēta gan lasītajam dzejas tekstam, gan mūzikai.

„Māksla un to apvijušie jautājumi notiek un atkārtojas kā mūžīgs, neizskaidrots rituāls”, atzīst „Dzejkoncerta” režisore Ingas Surgunte, kuras veidotajā programmā gaidāmi gan pašu autoru izpildīti dzejas lasījumi, gan grupas „Sigma” skaņdarbi, kas radīti, izmantojot jau minēto latviešu dzejnieku tekstus, kā arī laikmetīgās dejas performances Olgas Žitluhinas iestudējumā.

Par pasākuma vizuālo noformējumu gādās viens no Latvijas izcilākajiem telpas iekārtojuma mākslas meistariem, Andris Freibergs, kurš radīs Rīgas Domā vēl nepieredzētu skatuves instalāciju.

Pasākumā ieeja par ziedojumiem Rīgas Doma jaunajai vitrāžai „Ar degsmi par brīvu Latviju”, kas atrodas jau izstrādes noslēguma fāzē un jau drīzumā rotās Marijas kapelu.

Vairāk par pasākumu iespējams uzzināt "Mans Doms” interneta mājaslapā.

Interviju ar vitrāžas veidotāju Krišas Zilgalvi un biedrības „Ascendum” vadītāju Zaigu Pūci lasi šeit!

0 komentāri

Komentāru nav