Nozīmīgākā dziesma – valsts himna, mīļākā deja – „Gatves deja”

Nozīmīgākā dziesma – valsts himna, mīļākā deja – „Gatves deja”
tours.lv . „Gatves deja”
18-05-2013 A+ A-
Katram piektajam iedzīvotājam Latvijas valsts himna ir nozīmīgākā dziesma Dziesmu un deju svētkos, savukārt iemīļotāka deja – „Gatves deja”, noskaidrots oficiālā svētku pētījumu centra „Aptauju centrs” veiktajā aptaujā.

Vēl 12 procentu aptaujāto par svarīgāko dziesmu svētkos uzskata Mārtiņa Brauna „Saule, Pērkons, Daugava” un tikpat daudziJāzepa Vītola „Gaismas pili”, bet līdztekus „Gatves dejai” 6,7 procenti iedzīvotāju min arī „Sudmaliņas”, un tāds pats skaits cilvēku uzskata, ka svarīgākā deja ir dažādas tautas dejas kopumā, aģentūru LETA informēja Dziesmu un deju svētku preses sekretāre Inga Vasiļjeva.

Tajā pašā laikā puse aptaujāto nevar nosaukt nevienu konkrētu dziesmu un deju, ko izceltu kā neatņemamu svētku sastāvdaļu.

Pētījuma rezultāti nav pārsteidzoši. „Lai gan visbiežāk cilvēki atpazīst nacionālās dziesmas un dejas vai pat var nodziedāt un nodejot atsevišķus fragmentus, tomēr to nosaukumus ne vienmēr iegaumē. Tādējādi izskaidrojams, ka puse iedzīvotāju ar svētkiem neasociē kādu konkrētu dziesmu un deju,” pauda I. Vasiļjeva.

Aptauja, kurā piedalījās 738 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 15 līdz 60 gadiem, tika veikta ar interneta starpniecību no 28. marta līdz 2. aprīlim.

Jau ziņots, ka XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki notiks no 30. jūnija līdz 7. jūlijam. Svētkiem gatavojas 40 000 dalībnieku – vairāk nekā 1600 kolektīvu no Latvijas, tostarp 100 mazākumtautību kolektīvi un individuālie izpildītāji, 57 latviešu diasporas kolektīvi un 28 kolektīvi no ārvalstīm.

Dziesmu un deju svētku programmu kopā veidos 62 pasākumi, no kuriem aptuveni puse ir brīvi pieejama un bez maksas. Visu svētku nedēļu dažādās Rīgas vietās – Vērmanes dārzā, Esplanādē, Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, Doma laukumā, Berga bazārā, Rīgas skvēros un parkos – notiks kultūras pasākumi un koncerti. Lai varētu sekot līdzi svētku norisēm maksas pasākumos, pilsētvidē Rīgā un citās Latvijas pilsētās tiks uzstādīti lieli ekrāni.

0 komentāri

Komentāru nav